|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Блог: Авантурите на Мио и Матеа

Автор: Редакција Рингераја | 18.2.2021
image

Многу тазе мајки кои се уште се привикнуваат во новата улога, бараат поддршка од останатите мајки, меѓу кои и поискусните, кои денес лесно ќе ги пронајдете на Инстаграм

Отвoрање на сопствен бизнис во време на пандемија

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 11.2.2021
image

Пандемијата ни ги измени животите на сите. Додека многумина останаа без работа, многумина успеаjа да создадат свои бизниси кои ги водат од дома. Периодов социјалните мрежи се моќни медуими со чија помош може да се промовира и просперира бизнис

@raw_and_honest_mom: Мојот совршено несовршен живот

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 2.2.2021
image

Инстаграм е преполн со најразлични содржини. Се навидум изгледа совршено. Не велам дека никогаш не е навистина така – совршено, но повеќето од нас (свесно или несвесно), избегнуваат да ги објават не толку совршените моменти од животот

Наташа Мустафа, приказни од објективот на фотоапаратот

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 30.1.2021
image

Разгледувајќи го Инстаграм профилот на Наташа Мустафа, ќе запловите во еден магичен свет на прекрасни приказни, затоа што, не џабе рекле - секоја фотографија раскажува приказна

ДЕТСКАТА СРЕЌА се создава само од лист хартија

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 28.1.2021
image

Инстаграм е место за креативно изразување на многумина а се почесто се сретнуваат креативни мајки. Еден таков профил е профилот на Елена Стојчевска - @elenagagic, една од организаторите на проектот "Да бидеме хумани"

Разговор со Јасмина Димитрова, автор на книгата "Лузни"

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 26.1.2021
image

Јасмина Димитрова, родена во Свети Николе, моментално живее во Карлсруе/ Германија. Сопруга и мајка на две деца, периодов фокусирана на студиите а покрај тоа активно работи и на нејзината втора книга

Интервју со Драгана Младеновска @dragana_fitlife

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 25.1.2021
image

На нејзиноот Инстаграм профил споделува дел од нејзиното секојдневие како фитнес тренер преку вежби, здрави рецепти, нутритивни факти и совети за исхрана, како и улогата на мајка и секојдневието со ќеркичката Ана. Разговараме со @dragana_fitlife

Болна исповед: Родив мртвороденче

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 23.1.2021
image

Прекрасен инстаграм профил кој привлекува внимание е @kidslovetraveling. Пред неколку денови на нејзиниот профил напиша „Денес ќе споделам со вас нешто многу болно од моето минато. Никогаш претходно не сум зборувала дека родив мртвороденче...

Разговор со блогерката Сања craziness_called_parenthood

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 20.1.2021
image

Сања Стојанова, 30 годишна – иновативна мајка која стои позади профилот CRAZINESS_CALLED_PARENTHOOD на инстаграм! За себе оваа мајка на две супер активни дечиња вели дека е во постојана борба со хаосот

Интервју со креаторката на облека за книги M_Art_Design

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 18.1.2021
image

"Изберете работа што ја сакате и нема да мора да работите ни еден ден во вашиот живот" - рекол Конфучие. Една од ретките среќници кои го достигнале ова во својот живот е прилепчанката Македонка Тошеска Костадиноска, основач на брендот M-Art-Design

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Кој празник го славите?
ЕцаСв. Трифун (40%)

Св. Валентин (12%)

двата (21%)

ништо од наведеното (28%)


Број на сите гласови: 112

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!