|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Детето има испакнати уши. Како да се исправат?

Автор: Редакција Рингераја | 31.1.2017
image

Испакнатите уши се извор на непријатност не само кај децата, но и кај возрасните. Ако бидат преземени мерки навреме, проблемот може да биде решен и без да се прибегнува кон операција. Еве се што треба да знаете за испакнатите уши:

Немирно дете = интелигентно и бистро дете?

Автор: Редакција Рингераја | 26.1.2017
image

Верувам дека сосема малото дете гледа нешто повеќе и подалеку од возрасниот човек. Понекогаш изгледа дека тоа не ги гледа цртите на нашето лице, како што подоцна како возрасен човек ќе ги гледа, туку дека гледа нешто што е во нас, зад лицето...

Децата - мали манипулатори?

Автор: Редакција Рингераја | 16.12.2016
image

Децата се претвораат во мали манипулатори, во моментот во кој ќе откријат дека нивните родители им попуштаат. Ова води до промена на улогите во семејството, што од своја страна е погубно за воспитувањето на детето

Забавни игри за зимските месеци

Автор: Редакција Рингераја | 28.11.2016
image

Тешко ли се гледа дете во зима? Студено е, се стемнува порано, детските игралишта се речиси напуштени и остануваат домашните игри. Како да го заинтригирате детето? Еве неколку забавни игри за дома, погодни за зимските месеци

Како Елза и Ана влијаат на вашите ќерки??

Автор: Редакција Рингераја | 24.11.2016
image

Популарните принцези на „Дизни“, како Елза од „Снежното кралство“, Јасмина од „Аладин“ и Ариел од „Малата сирена“ лошо влијаат на самодовербата на девојчињата, покажа неодамна едно истражување

ОЗНАКИ:

Што би променила во воспитувањето на децата?

Автор: Редакција Рингераја | 4.11.2016
image

Да можам да го вратам времето назад, сигурно како мајка би ги променила овие 9 работи!

Ранко Рајовиќ: Родителите се најважни учители

Автор: Редакција Рингераја | 26.10.2016
image

Зборувајте со вашето бебе како да ве разбира се'. Искористете ја секоја прилика да му објасните на бебето што се случува околу вас, во паркот, во станот, или на прошетка... Иако не знае да зборува, тоа е стимулативно за развојот на мозокот

Пет лоши навики на малите деца

Автор: Редакција Рингераја | 18.10.2016
image

Повеќето деца имаат некоја лоша навика која предизвикува срам кај родителите. Сигурно би ви било непријатно ако вашето дете си го стави прстот во носето или започне да се допира „долу“ пред вашите пријатели

Како изгледа типичен ден на 4-годишно дете?

Автор: Редакција Рингераја | 30.9.2016
image

Добро сокриена логика која се одвива во главата на едно 4-годишно дете. Вака за нив изгледа еден типичен ден

16 работи кои не треба да ги кажуваме на детето

Автор: Редакција Рингераја | 28.9.2016
image

Некои од фразите - позитивни или повеќе негативни, кои ги користите во воспитувањето на своите деца, можат да имаат долготраен и доста сериозен ефект врз нивниот развој

СТРАНА 1 ОД 23


Анкета

Кое име е поубаво за син ми?
Katerina87

Кое име е поубаво за син ми?