|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Настапот на Марија на детска Евровизија

Автор: Редакција Рингераја | 26.11.2018
image

Марија Спасовска изгледаше како нежна снегулка на сцената на детската Евровизија, која оваа година се одржа во Минкс, Белорусија

Ги запоставувате вашите деца поради технологијата?

Автор: Редакција Рингераја | 16.8.2018
image

Погледнете го овој краткометражен анимиран филм, кој носи моќна порака

Видео: Мајките се семоќни џинови

Автор: Редакција Рингераја | 17.5.2017
image

Сте се запрашале ли некогаш како изгледате во очите на вашето мало дете?

Нема да јадам животни!

Автор: Редакција Рингераја | 16.9.2016
image

Реакцијата на мало девојче, кое штотуку дознало дека месото доаѓа од животните, ќе ве разнежни

Чудесна оптичка илузија на руско чоколадо

Автор: Редакција Рингераја | 21.12.2015
image

На интернет се појави снимка од ФЕНОМЕНАЛНА оптичка илузија која настанува кога омотот од познатото руско чоколадо Аленка, благо ќе се завитка

Емотивно видео:Девојче се обидува да спречи развод

Автор: Редакција Рингераја | 6.11.2015
image

Малото девојче Тијана сака нејзините разведени родители да се пријатели

Видео: Пронајди ја својата мајка во група жени

Автор: Редакција Рингераја | 16.4.2015
image

Видео кое ќе ги растопи вашите срца!

Шшшшшш...мојата мамичка спие

Автор: Редакција Рингераја | 25.3.2015
image

Независно дали работите или не, вие секојдневно се жртвувате за вашите деца. Во ова прекрасно видео, едно дете раскажува што се прави неговата мајка за него и низ неговите очи можеме да видиме колку време, посветеност и љубов има во се што прави мама

ВИДЕО: Мајката е херој

Автор: Редакција Рингераја | 18.2.2015
image

Видео кое ќе ве преплави со емоции

image

Татко ми е најслаткиот татко на светот. Тато е најзгодниот, најпаметниот, најостроумниот, најдобродушниот... Тој е мојот супермен. Тато едноставно е прекрасен. Но, тој лаже...

СТРАНА 1 ОД 6


Анкета

Храна
Elini

Како го храните вашето дете?

Мајчино млеко (74%)

АД млеко (16%)

Комбинирано (10%)


Број на сите гласови: 113

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!