|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Сопругот ми е приоритет пред децата?!

Автор: Редакција Рингераја | 20.2.2021
image

Можеби звучи чудно кога ќе го прочитате затоа што зборовите немаат тон кога се на страницата. Но, од сите нејзини лекции најблагодарна сум и што ме научи да разберам дека силниот брак бара работа и посветеност

Што ако дојде до развод? Како да објасните на децата?

Автор: Редакција Рингераја | 17.2.2021
image

Ниеден развод не е лесен, особено за децата кои не разбираат зошто тато и мама одеднаш повеќе не сакаат да живеат заедно. Разводот започнува многу пред формалностите и колку и да се трудите детето да не ги забележи вашите кавги, тоа забележува...

Синдромот средно дете - мит или вистина?

Автор: Редакција Рингераја | 11.2.2021
image

Ако сте средно дете или имате брат или сестра што е средно дете,или пак сте родители на три или повеќе деца, сигурно ќе се прашувате дали „синдромот на средно дете“ навистина постои

14 знаци дека имате токсична свекрва

Автор: Редакција Рингераја | 6.2.2021
image

Англичаните имаат израз за свекрвите - "monster in low" ( во превод "чудовиште по закон") и тоа не е без причина

Елена Џебр: Дали ќотекот е воспитна мерка?

Автор: Msc. Elena Djebr Licensed Psychologist, MS in Clinical and Counselling Psychology | 23.1.2021
image

Во минатото удирањето на децата како дисциплинска мерка било нормално, пред сe затоа што човештвото не било доволно едуцирано. Многу често слушам ,,Па и ние сме тепани и еве ништо не ни фали"

Ќотекот како воспитна мерка?!

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 23.1.2021
image

Ќотекот како воспитна мерка беше наслов на дискусија на еден наш форум, на кој неодамна налетав. Веднаш ме "заскокотка"

Откријте ги и победете ги брачните проблеми

Автор: Марија Чапе, дипломиран психолог | 21.1.2021
image

Во бракот честопати ќе врне и дождот ќе го крие сонцето, но во тие денови доволно е само да делите еден чадор и заедно да ја преживеете бурата. Бракот има цел да ве направи тим, а конфликтите пак, се составен дел од бракот

Однос баба/дедо - внуци во време на пандемија

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 20.1.2021
image

Доколку сте семејство кое не живее во заедница, знаете од колкава помош се повремените посети од баба и дедо или одењето на вашите деца на гости или на преспивање кај нив

image

Штедење од најрана возраст – дефинитивно да! Но, тука не зборуваме за она „штедење под душек“. Напротив. Зборуваме за отворање штедна книшка за вашето дете...

Ведрана Рудан со поддршка на Северина

Автор: Редакција Рингераја | 4.12.2019
image

Северина доби огромна поддршка по судската одлука нејзиниот син Александар да живее со неговиот татко Милан Поповиќ. Меѓу многуте пораки упатени до популарната пејачка, се истакна писмото на хрватската писателка Ведрана Рудан

СТРАНА 1 ОД 17


Анкета

Ime za nasata kerkicka
LeelooN

Koe ime najmnogu vi se dopagja?

Zorica (28%)

Zorana (47%)

Zoja (25%)


Број на сите гласови: 288

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!