|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Зошто детето постојано гледа ист цртан филм?

Автор: Редакција Рингераја | 4.7.2016
image

Децата околу втората година почнуваат да ги развиваат неопходните вештини за разбирање на приказните кои ги слушаат или гледаат. Во овој период децата започнуваат да се:

Децата беа мирни додека ти не си дојде?!

Автор: Редакција Рингераја | 22.8.2022
image

Дали некогаш ви се случило да слушнете од својот сопруг: Децата беа добри и послушни цел ден, но во секундата кога те видоа збеснаа. Не знам што се случи?

Пресметал колку вреди домашната работа на жените!

Автор: Редакција Рингераја | 18.1.2016
image

Пресметал колку вреди работата на неговата сопруга низ дома и го шокира светот со таа сума

Мир со свекрвата?

Автор: Редакција Рингераја | 15.1.2016
image

Има снаи кои ја сакаат свекрвата речиси колку сопствената мајка (дури и повеќе!). За жал, ова е исклучок. Обично односите меѓу свекрвата и снаата не се добри и често го загорчуваат животот и на двете страни

Сакате да имате паметни деца? Родете во 30-та

Автор: Редакција Рингераја | 22.12.2015
image

Жените кои сакаат да имаат паметни деца, е најдобро да родат на 30 години, објавија во "Метро"

Пресмешно! Мајката прашува - децата одговараат

Автор: Редакција Рингераја | 20.11.2015
image

Погледнете ги овие урнебесни одговори на децата на прашања од мајките

Што би променила во првите 7 години како мајка?

Автор: Редакција Рингераја | 8.8.2022
image

Веднаш се сеќавам за првото - сигурно сте забележале дека времето лета брзо и доаѓа момент во кој ви се чини дека деновите кои сте ги поминале со бебето биле сурово кратки...

Мама ми роди бебе!

Автор: Редакција Рингераја | 22.10.2015
image

Повеќето деца сонуваат да имаат братче или сестриче. Сепак кога бебето ќе се појави, често се јавуваат проблеми

Што ни значи мајката во животот?

Автор: Редакција Рингераја | 15.10.2015
image

Знаеме дека на мајките им должиме неизмерно многу, но истовремено, никој не може да не излуди како нив. Фантастично е што тој однос се менува како растеме и станува се побогат...

5 совети за семејна “дигитална детоксикација”

Автор: Редакција Рингераја | 14.10.2015
image

Се помалку разговор и чиста комуникација, се повеќе вперени глави во монитори, телефони, паметни уреди. Како фамилијарно да се детоксицираме од дигиталниот свет?

СТРАНА 6 ОД 18


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?