|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Голи пред децата: За и против

Автор: Редакција Рингераја | 11.8.2017
image

Голотијата пред децата им се спротивставува на традиционалните норми и им помага на децата да развијат здрава слика за нивното тело и сексуалност. Тоа, пак, не значи дека треба да се однесувате како нудисти!

10 клучни особини на добрите родители

Автор: Редакција Рингераја | 25.7.2017
image

Многу од проблемите со кои се соочуваме денес, се резултат на одредени пропусти во нашето воспитување, а тие пак настанале од проблемите во воспитувањето на нашите родители

Ветување од една тетка до нејзините внуци

Автор: Редакција Рингераја | 27.6.2017
image

Пресреќна сум што ве имам во мојот живот и тоа ми носи многу радост. Кој би знаел дека вакво нешто ќе има толкаво влијание на мојот живот. Вие сме сменивте на подобро и не би можела да замислам свет во кој вие не постоите

Шест причини зошто баба е подобра од мама

Автор: Редакција Рингераја | 15.3.2017
image

Колку и да се вкусни на мама манџите, друго е баба да ти зготви. Дали затоа што има повеќе кулинарско искуство или пак бидејќи нејзиниот таен зачин е капка љубов, за никого не е тајна дека на баба јадењата се повкусни

ОЗНАКИ:

Телесната казна како контра ефект

Автор: Редакција Рингераја | 18.4.2017
image

Според резултатите на многубројните истражувања, телесното казнување на долги патеки, може да предизвика само контраефект во детското однесување

15 работи кои ги прави секоја среќна мајка

Автор: Редакција Рингераја | 30.4.2023
image

За да ја покажеме специјалната врска меѓу мајката и детето, направивме листа со работи кои веруваме секоја мајка со насмевка ќе признае дека ги направила барем еднаш:

Не им говорете на вашите ќерки дека се убави

Автор: Редакција Рингераја | 4.12.2017
image

Леле колку си убава! Мамичке, имате толку убава ќерка. Сигурно е најубава во градинка/училиште

Зошто одлучив да не бидам попустлива мајка?

Автор: Редакција Рингераја | 3.8.2016
image

Пред некој ден додека пазарев во еден трговски центар заедно со мојата ќеркичка, ми се приближи една средовечна госпоѓа и ми рече дека не е хумано што мојата ќерка веќе дваесет минути плаче и дека треба да ја смирам

Ривалство помеѓу вашите деца

Автор: Редакција Рингераја | 25.7.2016
image

Родителите на две или повеќе деца ќе излажат ако тврдат дека никогаш не забележале ривалство кај своите најмили

Јас ги родив нив, не тие мене

Автор: Sandra Todorovic | 13.7.2016
image

Жал ми е да те слушам колку силно грешиш млада жено. Грешиш бидејќи си го оставила да се удира од бетонот и да те клоца, бидејќи не го добил дваесетипеттото лижалче, грешиш што си ненаспиена, затоа што тоа не спие до еден по полноќ...

СТРАНА 5 ОД 18


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?