|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Направете сами: Креативни бебешки креветчиња

Автор: Редакција Рингераја | 1.2.2017
image

Во целата еуфорија околу исчекувањето на новиот член, важно е трезвено и совесно да пристапите кон уредување на неговото мало царство. Во прилог се неколку идеи за нај кул бебешки креветчиња, кои може да ги направите и сами

3 места во домот, каде се кријат бактериите

Автор: Редакција Рингераја | 4.3.2016
image

Во градскиот превоз, на улица, во училиште и воопшто на сите јавни места има голем ризик од загадување и таму најчесто се чуваме од разболување. Така во многу случаи не ги земаме во предвид бактериите кои се најблиску до нас - во нашиот дом

Мајка направи мини кујна од картонски кутии

Автор: Редакција Рингераја | 2.3.2016
image

Родеса Виланева Рејес од Филипините е мајка која докажа дека најдобрите играчки не се секогаш оние најскапите.

Колач кој го освои светот

Автор: Редакција Рингераја | 19.6.2015
image

Колач кој го освои светот со повеќе од 50 милиони прегледи

Инспиративни соби за три деца

Автор: Редакција Рингераја | 7.5.2015
image

Кога треба три деца да сместите во една соба, распоредот на кревети и столици во собата претставува вистински предизвик. Ви предлагаме неколку комбинации

Велигденска мини пињата

Автор: Редакција Рингераја | 10.4.2015
image

Бидејќи балоните имаат јајцевидна форма, не можевме да одолееме на оваа интересна Велигденска декорација. Израдувајте ги вашите деца со Велигденска пињата

Како да направите Велигденска галаксија?

Автор: Редакција Рингераја | 7.4.2015
image

Дали сакате да имате ваква необична кошничка со Велигденски јајца?

Декорации за деца: Велигденско зајаче

Автор: Редакција Рингераја | 5.4.2015
image

Велигден е празник на радоста, новото раѓање на надежта и голема радост за децата. Израдувајте ги вашите деца уште повеќе со ова Велигденско зајаче

Ја фрлате кората од портокалот? Грешите!

Автор: Редакција Рингераја | 12.1.2015
image

Портокалот е омилено овошје во цел свет. Покрај неговиот прекрасен вкус и бројните бенефиции за здравјето, еве за што може да ја искористите неговата кора

Идеи за чување на детските играчки

Автор: Редакција Рингераја | 30.12.2014
image

Понекогаш играчките на вашите деца се насекаде и не можете да им најдете место каде да ги ставите. Погледнете ги овие прекрасни идеи, каде да им ги складирате играчките на децата

СТРАНА 1 ОД 9


Анкета

Кое име е поубаво:
Antimona

Кое име е поубаво: