|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Магијата на првиот снег во детските очи

Автор: Редакција Рингераја | 7.12.2016
image

Снегот е за децата . За малите и љубопитни дечиња за кои зимата и снегот се најубавото и долгоочекуваното бело волшепство. Нема дете што не се радува на првиот снег...

Како да ги заштитите децата од комарци?

Автор: Редакција Рингераја | 9.7.2015
image

Комарците прават убоди и цицаат крв, а на местото на убодот вбризгуваат плунка која содржи супстанца која го спречува згрутчувањето на крвта, а и ја надразнува кожата. Како да ги заштитите децата од комарци?

Совети: Што кога ќе ви се закачи крлеж?

Автор: Редакција Рингераја | 13.5.2015
image

Крлежите станаа голема опасност во последните години, бидејќи пренесуваат лајмска болест. Сепак тоа не значи дека треба да им забраните на децата да одат во тревата, но треба да преземете превентивни мерки пред и по играта

Кои се придобивките од спортот?

Автор: Редакција Рингераја | 14.4.2015
image

Знаете ли дека спортот може да ви помогне да се чувствувате подобро? Правилното вежбање ќе ви обезбеди доволно енергија и дури може да го подобри вашето расположение

Кислородот е ЛЕК!

Автор: Редакција Рингераја | 14.1.2015
image

По долгиот ден во канцеларијата излезете надвор на студот. Дишете длабоко и ќе почувствувате дека нешто се менува. Заморот исчезнува, телото се исполнува со енергија. Тоа е благодарение на кислородот, тој може многу повеќе

Како да го облекуваме детето во зима?

Автор: Редакција Рингераја | 23.12.2014
image

Дури и во најстудените денови децата не смеат да бидат премногу облечени. Облеката треба да биде топла и во исто време да пропушта воздух

Дали децата треба да бидат дома кога врне?!

Автор: Редакција Рингераја | 15.9.2014
image

Дали сте родител кој на првите капки дожд реагира така што децата од игралиште ги носи дома? Имате ли обичај да ја откажете прошетката надвор заради лошата временска прогноза? Прочитајте ги 10-те причини ЗА и променете ја оваа навика

Од џогирање до подолг живот

Автор: www.getlokal.mk | 25.7.2014
image

Како и сите балканци, така и ние штом почне времето да ни затоплува, се будиме од зимскиот сон и одма почнуваме да вежбаме за да станеме екстремно слаби и згодни. Но тоа сепак, не оди така лесно. За еден месец неможеме да станеме перфектни

Рецепт за најубави балони од сапуница

Автор: Редакција Рингераја | 18.7.2014
image

Децата обожаваат да си играат со величествените балони од сапуница. Еве неколку рецепти за течност со која се прават најубавите и најцврсти балони...

За родителите викендот почнува во недела по 17:32

Автор: Редакција Рингераја | 9.6.2014
image

Родителите ја користат саботата за перење и чистење, а неделата за дружење со децата, семејството и пријателите. Време за одмор имаат дури попладне

СТРАНА 1 ОД 4


Анкета

/
Jana9

Dali broite kolku kalorii vnesuvate dnevno?

Da (17%)

Ne (67%)

Ponekogas (17%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!