|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Здружението за заштита на животни „АНИМА МУНДИ“ организира четири трибини со наслов „Одговорно сопствеништво, за наше добро и за добро на животните“ кои се отворени за граѓаните.

Стигна пролетта! Добредојде!

Автор: Редакција Рингераја | 20.3.2012
image

Утрово во 6:11 часот започна пролетта на земјината полутопка. Истовремено, на јужната земјина полутопка започна есента

Времето денес - идеално за прошетка

Автор: Редакција Рингераја | 3.3.2012
image

Сончево време со температури до 20 степени

Како да уживате со детето на снегот?

Автор: Редакција Рингераја | 31.1.2012
image

Снегот не е само радост на најмалите, туку и можност заедно со детето да се потсетиме на своето детство...

image

Во недела, 25 септември 2011, во 11 часот, кај Школка во Градскиот парк во Скопје, за прв пат ќе го прославиме Европскиот ден на јазиците во Македонија.

Убоди и каснување од инсекти

Автор: Редакција Рингераја | 25.8.2011
image

Двата најголеми ризици од убоди и каснувања од инсекти се алергиски реакции и инфекција

Правила на безбедност при пливање

Автор: Редакција Рингераја | 5.7.2011
image

Почна сезоната на летни одмори, која е за многу деца највеселиот период од годината. Без оглед дали се капат во езеро, река, море или на базен, потребно е да се потсетиме на сите можни опасности и да ги предупредиме децата на безбедносни мерки.

Зошто е пролетта време за љубов?

Автор: Барбара, Редакција Рингераја | 22.3.2011
image

Птиците пеат, цвеќињата се во полн цут, луѓето насекаде се вљубуваат, тоа МОРА ДА Е ПРОЛЕТ!

Донација во Домот за деца без родители

Автор: Редакција Рингераја | 21.7.2010
image

Благодарение на хуманоста на Г-дин Ајан Џафероски, сопственикот на компанијата Skywings, дечињата од Домот за деца без родители на 4 Август ќе летаат за Нирнберг Германија

Песочна биографија

Автор: Редакција Рингераја | 16.7.2010
image

Децата обожаваат да си играат во песок. Тој ја развиорува нивната фантазија и им дава можност да се покажат како уметници.

СТРАНА 4 ОД 5


Анкета

caevi
zelba

da li piete sekojdnevno bilni caevi poradi opstoto zravje ,po nekogas ili pak po potreba

da sekojdnevno , zdravo e :D (28%)

ponekogas koga kje mi tekne (39%)

samo koga sum bolna (16%)

ne pijam voopsto :) (12%)

ostanato ( i sto ako ima) (5%)


Број на сите гласови: 95

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!