|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Родителската љубов не познава граници

Редакција Рингераја, 31.7.2018
Родителската љубов кон свое дете не познава граници. Ова важи и за нас и за нашите животински пријатели
Клучни зборови:

image
/11


Во овие, срцетрогателни фотографии од животинското родителство, ќе препознаете многу исти и стресни моменти од детството кои сте ги доживеале и како родител.

Екологистите тежнеат животните да ги поделат во две групи врз основа на нивните родителсва – на “R” и “K” категории.

“К” категорија ги вклучува животните како слоновите, мачките и нас – животни кои имаат релативно мал број на потомци со подолг период на бременост. Нивните мали деца бараат повеќе да се фокусирате во грижата околу нив на подолго време – вид на родителството на кое и ние сме навикнати.

Родителите од категоријата “R” одат на количество пред квалитет, со многу деца кои растат брзо и поединечно имаат мали шанси за преживување.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

5 начини да го поттикнете детето да зборува
Децата зборуваат полека и првите неколку години грешат при изговорот. Избегнувајте да ги завршувате нивните реченици
5
Како да се заштитите од мали сипаници - Мо...
Алармантна ситуација со заразното заболување Морбили кај нас во Македонија, поготово во последниве неколку години. Оваа ...
5
Тетка – засолниште за детската душа!
Кој немал тетка, немал среќа да поседува неизмерно богатство собрано во една личност. Тетката е секогаш извонредна жена,...
4
Како да го смирите детето по вашата распра...
Родителите не треба да го изгубат своето трпение, но секој го прави тоа. Сe уште е можно да се биде добар родител и пото...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Најдобра поп пеачка
Selena34

Гласајгте,гласањто трае до 20.09.2013

Селена Гомез (36%)

Деми Ловато (11%)

Мајли Сајрус (4%)

Аврил Лавинг (28%)

Тејлор Свифт (22%)


Број на сите гласови: 111

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!