|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Фебрилни конвулзии (грчеви)

Автор: Редакција Рингераја | 15.4.2011
image

Зголемената телесна температура кај новороденчињата може да биде незначајна појава, знак за некоја акутна болест, но може да доведе и до драматична ситуација – до КОНВУЛЗИИ.

Посебен додаток

Автор: Министерство за труд и социјална политика | 6.4.2011
image

За дете со специфични потреби кое има пречки во телесниот или интелектуалниот развој или комбинирани пречки во развојот до 26 години живот се обезбедува посебен додаток како паричен надоместок.

image

Раната интервенција е клуч за подобрување на изгледите за децата со аутизам, невролошко нарушување што ја оштетува комуникацијата и социјалните способности. Еве неколку стратегии кои би Ве заинтригирале.

Поддршка за АБР информативна сесија

Автор: Редакција Рингераја | 23.12.2010
image

Дану Филантропија ЈИЕ континуирано се залага за помош на деца со посебни потреби. Во тој поглед медиумски ја поддржи информативната АБР сесија, метод за рехабилитација за деца и возрасни кои боледуваат од различни мозочни оштетувања.

За здравје и долг живот на Јован

Автор: Редакција Рингераја | 25.11.2010
image

Македонија почнува да го слуша гласот на мајките на Рингераја. Неколкуте успешни акции кои ги спроведовме со Ваша помош, придонесоа да добиеме епитет хумана, чувствителна и подготвена за помош, заедница на родители.

Нарушеност на вниманието и хиперактивност

Автор: Мр. Ана Чучкова | 9.12.2010
image

Сигурно многу често сте го слушале изразот “Колку е хиперактивно ова дете, не може на едно место да издржи 5 минути” и “Немирно дете”. Дали навистина овде се завршува ?

На Кристијан му е потребна итна операција!

Автор: Редакција Рингераја | 10.11.2010
image

До редакцијата на Рингераја.мк пристигна барање за помош за операција на Кристијан. Рингераја подава раце за помош и ги повикува сите корисници да се вклучат и да помогнат.

АБР и говорот

Автор: ABR Belgium | 6.10.2010
image

Информативна сесија на АБР во Охрид, 8 Октомври 2010 година

image

АБР може да го промени Вашиот живот

АБР терапија - видео материјали

Автор: ABR Belgium | 22.9.2010
image

A B R може да го промени вашиот живот!

СТРАНА 5 ОД 6


Анкета

Iminja
ivoni4ka

Koe ime vi se dopaga poveke?

Anastasija (57%)

Aleksija (22%)

nituedno (21%)


Број на сите гласови: 187

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!