|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

A B R може да го промени вашиот живот!

Слабовидост и оштетен слух кај децата

Автор: Редакција Рингераја | 1.9.2010
image

Знаци на препознавање слабовидост и оштетен слух кај децата

Ана после 4 месеци АБР

Автор: АБР Македонија | 25.5.2010
image

Нашата драга Беки и резултатите кои ги постигна со својата принцеза Ана

Детска парализа

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Детска парализа е заразна болест предизвикана од вирус што го напаѓа нервниот систем кај децата до 5 годишна возраст и предизвикува целосна парализираност.

image

Ниеден родител не сака неговото дете да биде болно, попречено или повредено на било кој начин. Но кога родителите дознаваат дека нивното дете има попреченост тие почнуваат живот кој е често исполнет со силни чувства и тешки одлуки.

СТРАНА 6 ОД 6


Анкета

Dali?
Jana9

Odite na bazen?

Da (50%)

Ne (50%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!