|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

BRITISH CORNER

Подароци за Европскиот Ден на Јазиците

Автор: Редакција Рингераја | 25.9.2012
image

26. Септември е денот на европските јазици. Во таа чест Рингераја во соработка со Британски совет Ви подаруваат подароци за Вашите деца.

BRITISH CORNER

Јазикот - прозорец кон светот

Автор: Барбара Синадиноска | 30.9.2011
image

Драмски текст напишан по повод 10 годишната прослава на Европскиот ден на јазиците

image

На 25 септември во Градски парк кај школка се одржа 10-годишната прослава од Европскиот ден на јазиците, која за прв пат се организира во Македонија

РИНГЕРАЈА НОВОСТИ

Франција

Автор: О.У. Кирил и Методиј | 23.9.2011
image

Франција има околу шеесет и пет милиони жители. Со три копнени и три водни страни земјата има форма на шестоаголник.

image

Во недела, 25 септември 2011, во 11 часот, кај Школка во Градскиот парк во Скопје, за прв пат ќе го прославиме Европскиот ден на јазиците во Македонија.

РИНГЕРАЈА НОВОСТИ

Италија

Автор: Институт Данте Алигиери | 22.9.2011
image

Италија е една од ретките земји кои знаат да пленат и да го освојат срцето на секој кој ќе ја посети, кој ќе ја запознае или едноставно ќе го изговори нејзиното име. ITALIA!

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Забременување!
Natasa981

Дали Вашата бременост беше планирана или се случи спонтано?

Да,планирав и калкулирав плодни денови со останати помагала за зачнување (40%)

Незнам, не се оптеретував со калкулации,но секако сакав бебе (38%)

Не, се случи сосем спонтано и неплански! (23%)


Број на сите гласови: 96

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!