|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Подароци за денот на вештерките (Halloween)

Автор: Редакција Рингераја | 30.10.2012
image

Ноќ на вештерките е празник кој се слави на 31 октомври. По тој повод Британски совет ги наградува Рингераја корисниците.

image

Нова ТВ серија WORD ON THE STREET!Секој вторник - 11 часот - МРТ1

Подароци за Европскиот Ден на Јазиците

Автор: Редакција Рингераја | 25.9.2012
image

26. Септември е денот на европските јазици. Во таа чест Рингераја во соработка со Британски совет Ви подаруваат подароци за Вашите деца.

Интервју со Иван Крстевски

Автор: Редакција Рингераја | 9.7.2012
image

Иван Крстевски е прво награден во изборот за најдобар цртеж на тема Омилен Спорт, кој преку Рингераја.мк го организира Британски совет.

Јазикот - прозорец кон светот

Автор: Барбара Синадиноска | 30.9.2011
image

Драмски текст напишан по повод 10 годишната прослава на Европскиот ден на јазиците

Национални белези на Обединетото Кралство

Автор: Wikipedia, free encyclopedia | 31.8.2011
image

Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска е островска држава во северозападна Европа.

Химна на Обединетото Кралство

Автор: Wikipedia, free encyclopedia | 31.8.2011
image

Боже, чувај ја Кралицата

Tower Bridge- Историјата на мостот

Автор: British Council | 31.8.2011
image

Tower Bridge е еден од најпознатите мостови во светот! Прочитајте за неговата историја како и некои не толку познати факти за него!

Разноликоста на Велика Британија

Автор: British Council | 30.8.2011
image

Велика Британија е остров што лежи на растојание од северозападниот брег на Европа, чинејќи го главниот дел од територијата на Обединетото Кралство (United Kingdom). Трите земји што го покриваат островот се Англија, Шкотска и Велс.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

женски имиња
детенце

Кое име ви е најубаво?

Илина (45%)

Јана (55%)

Благица (0%)

Димитрина (0%)


Број на сите гласови: 11

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!