|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Велигденски обичаи, традиција и значење

Автор: Редакција Рингераја | 4.4.2018
image

Велигден, Денот на Воскресението Христово, не е само најголемиот, туку и најстариот христијански празник, кој се празнува од II век. Тој е суштината на христијанството, потврда и на самата вера

Бадникова трпеза

Автор: Редакција Рингераја | 5.1.2018
image

Како и од сите останати слави и празници, така и од овој, неразделив дел е секако трпезата. Трпезата која што се приготвува за овој празник е многу различна од онаа за другите празници. Погледнете што се треба да има на Бадниковата трпеза

Бог се јави! Навистина се јави

Автор: Редакција Рингераја | 19.1.2015
image

Покајте се, оти се приближи Царството Небесно

Честит Рамазан на Исламските верници!

Автор: Редакција Рингераја | 28.7.2014
image

Верниците од исламската вероисповед денес го слават верскиот празник Рамазан Бајрам со кој завршува светиот месец Рамазан и се означува крајот на едномесечниот пост

Честит празник "Воскресение Христово - Велигден!"

Автор: Редакција Рингераја | 4.4.2018
image

Воскресението Христово, Велигден е најголемиот празник за православните христијани, наречен - Празникот на сите празници. Воскресението на Исус Христос е најголемото случување во историјата на човечкиот род

Подарете љубов за Денот на вљубените!

Автор: Редакција Рингераја | 14.2.2019
image

Ако треба да подарите нешто од потреба, подобро да не го правите тоа. Таквите подароци говорат за недостатокот на внимание и не прават никого среќен. И тука цената на подарокот нема никакво значење. Подарете ЉУБОВ за Денот на вљубените!

Денес е Св.Николај Чудотворец

Автор: Редакција Рингераја | 19.12.2013
image

Во народното паметење овој лик останал како заштитник на патниците, посебно на оние што патуваат по вода, но и по тоа што како за време на животот така и по смртта ги помагал сиромашните, ги заштитувал затворениците и неправедно осудените

Денеска е Собор на Свети Aрхангел Михаил

Автор: Редакција Рингераја | 21.11.2013
image

Црквата го определила овој ден за празник во чест на сите ангели, а најмногу на Свети Архангел Михаил кого го смета за водач на сите небесни сили.

Денеска е Св. Великомаченик Димитриј - Митровден

Автор: Редакција Рингераја | 8.11.2013
image

Православните христијани денес го слават празникот на Свети великомаченик Димитриј Чудотворец. Овој празник меѓу народот е познат како Митровден (Митроен) и се празнува на 8 ноември според новиот (или на 26 октомври според стариот) календар.

image

Скопје денеска ја одбележува 50-годишнината од катастрофалниот земјотрес во кој 1.070 луѓе го загубија животот, а 3.000 беа повредени

СТРАНА 1 ОД 4


Анкета

zenski iminja
bate

ke ime poveke vi se dopaga:

Mila (48%)

Lena (20%)

Lana (32%)


Број на сите гласови: 241

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!