|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Креативни проекти со есенски плодови

Автор: Редакција Рингераја | 6.10.2020
image

Покрај лисјата и шишарките, совршени есенски елементи за играње со деца се и желади, ореви, костени и лешници. Со нивна помош, можете да направите многу различни минијатурни фигури за играње

Активности за децата во време на карантин

Автор: Редакција Рингераја | 24.4.2020
image

Направете прекрасно пролетно дрво полно со пеперутки

Идеи за украсување на велигденски јајца

Автор: Редакција Рингераја | 27.4.2021
image

Погледнете некои идеи за тоа како да создадете оригинални и прекрасни велигденски јајца

Видео: Нацртај Дедо Мраз најлесно

Автор: Редакција Рингераја | 20.12.2018
image

Дедо Мраз се опишува како дебел, насмеан човек, со бела брада и мустаќи, кој носи црвено палто и панталони со бели краеви, црн колан и чизми. Обидете се да го нацртате лесно

Разговор со деновите

Автор: Редакција Рингераја | 26.8.2013
image

Детски песнички

Пу, пу, не важи

Автор: Редакција Рингераја | 26.8.2013
image

Детски песнички

Јас сум среќно дете

Автор: Димеска Бисера, воспитувач во Детската градинка Наша Иднина | 2.6.2013
image

Најавна стихотворба од јубилејот 45 години детска градинка "Наша иднина" Прилеп

Учиме да цртаме: Бебе

Автор: Редакција Рингераја | 25.5.2013
image

Научи како да нацрташ бебе

Броенка

Автор: Редакција Рингераја | 25.5.2013
image

Детски песнички

Порака

Автор: Непознат автор | 3.3.2013
image

Детски песнички

СТРАНА 1 ОД 9


Анкета

Dali?
Jana9

Dali kupuvate preku interenet?

Da (25%)

Ne (75%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!