|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Идеи за украсување на велигденски јајца

Редакција Рингераја, 27.4.2021
Погледнете некои идеи за тоа како да создадете оригинални и прекрасни велигденски јајца

image
/11


 

Идеи за велигденски јајца
Велигден се приближува и овој пат сте одлучиле да пробате некоја нова техника за декорација на јајца, со која да импресионира блиски. Погледнете некои идеи за тоа како да создадете оригинални и прекрасни велигденски јајца.
Шарена јајца со бои
Пуштете на слобода уметникот во вас и создал прекрасен велигденски јајца со помош на боички и маркер. Наместо акварел користете растворени кондиторски бои. Со тенка четка нацртајте мулти обоени флеки врз белите јајца, а потоа направете неколку невнимателни контура со маркер, па да изгледаат како пролетни цветови.
Велигденски јајца со тетоважи
Ако немате налепници за налепници од велигденски јајца, можете да користите бебе тетоважи. Изберете ги со животни или со лица на омилени цртани ликови. Со маркер напишете нешто разиграно, реплика на избраниот лик или само поздрав за одмор.
Означени јајца со маркери
Всушност, воопшто не може да се справиш со јајцеви бои, туку само да ги красат велигденските јајца со обоени маркери. Можете да ги направите шарени и празнични како конфети, спојувајќи различни копчиња, отпечатоци и бои. Ако сте обожаватели на минимализмот, користете бел маркер за темни јајца или црно за светлина.
Градина на градината
Направете градината на кактуси од велигденски јајца. За таа цел, наслика неколку јајца во зелена - можете да користите различни нијанси. Додајте маркери и контури со маркер, и ставете хартија цвет на врвот. Ставете ги јајцата во кутија или тенџере, покриени со мали камчиња.
Велигденските јајца оживуваат
Со вистинските бои и малку имагинација, велигденските јајца можат да добијат сосема поинаков изглед. На пример, ако ги насликате во жолта боја, нацртајте ги очите и клунот, а на врвот од нив ставете жолти пердуви, ќе изгледаат како пилиња.
Можете да го насликате само долниот дел од панталоните и да извлечете уши и мустаќи за да изгледате како bunnies. Всушност, половина насликани, велигденски јајца дури можат да станат убави синхрони пливачи.
Велигденски јајца или вкусно овошје?
Бојата велигденски јајца со црвена или темна розова боја. Додаде неколку бледи и ситни точки или црти, а врв насликани во зелена и прикачете кон него зелена предиво или панделка - веќе си имате ягодка.

Шарени јајца со бои

Пуштете го на слобода уметникот во вас и создадете прекрасни велигденски јајца со помош на боички и маркер. Наместо акварел користете растворени кондиторски бои. Со тенка четка нацртајте неправилни форми на цветови врз белите јајца, а потоа направете неколку невнимателни контури со маркер, за да изгледаат како пролетни цветови.

 

1

 

Велигденски јајца со тетоважи

Ако немате налепници за велигденски јајца, можете да користите тетоважи од гуми за џвакање. Изберете ги со животни или со лица на омилените цртани ликови. 

 

2

 

Шарени јајца со маркери

Всушност, може воопшто да не се занимавате со бои за јајца, туку само да ги украсите со маркери. Можете да ги направите шарени и празнични како конфети, спојувајќи различни копчиња, отпечатоци и бои. Ако сте обожаватели на минимализмот, користете бел маркер за темни јајца или црн за светли.

 

3

 

Цветна градина

Направете цветна градина од велигденски јајца. За таа цел, насликајте неколку јајца во зелена боја - можете да користите различни нијанси. Додадете контури со маркер, и ставете хартиен цвет на врвот. Ставете ги јајцата во кутија или тенџере, покриени со мали камчиња.

 

5

 

Оживејте ги велигденските јајца

Со вистински бои и малку имагинација, велигденските јајца можат да добијат сосема поинаков изглед. На пример, ако ги насликате во жолта боја, нацртајте им очи и клун, а на врвот ставете жолти пердуви, ќе изгледаат како пилиња.
Можете да го насликате само долниот дел од панталоните и да извлечете уши и мустаќи за да изгледате како зајачиња. 

 

5

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Национални белези на Обединетото Кралство
Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска е островска држава во северозападна Европа.
4
Огледалце, огледалце
Кој е најубав на светот дали знаеш ти?
3
Малите рачиња играат и плескаат
Детско катче
2
Слатки слатки песнички
Песни за најмалите
2
Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?