|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Детско катче
Клучни зборови:

image
/11


Градинката наша ко замок е иста

ко куќа е топла, ко роса е чиста.

 

Во неа сме сите здружени ко пчели,

ништо не не мачи, ништо не не дели.

 

Учиме по цел ден, цртаме, боиме,

приказни слушаме, режеме, кроиме...

 

Но крајот се ближи, разделбата иде,

секој еден од нас ученик ќе биде.

 

Па тоа што било ќе подигне резе

и во спомените несетно ќе влезе.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Лав и глушец
Детско катче
4
Гавран и лисица
Детско катче
4
Дојде есен мила
Детски песнички
4
Лав и лисица
Детско катче
3
Анкета

Meso
Bilence2

Kakvo meso sakate poveke da jadete

Svinsko (22%)

Pilesko (47%)

Junesko (1%)

Telesko (9%)

Jagnesko (0%)

Riba (20%)


Број на сите гласови: 89

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!