|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Гатанки


Под зелени лисја, в сенка, на ластунка долга, тенка, везенка или жолта, бела, со вкус на банана зрела. Штом узрее мирис шири и скарани деца мири.
Прикажи одговор

Личам на глава, растам во леа, од облак пијам сребрена смеа. На себе имам кошули триста... Сказната секогаш ми е иста!
Прикажи одговор

Нечија будалеста глава, на шега се нарекува така. Се јаде печена или варена, а некој во пита ја сака.
Прикажи одговор

Зимно време ве чекаме со зимско сонце и снежина а лете со зеленило и благотворна свежина. За одмор жими ушево најдобро е во...
Прикажи одговор

Неговата вештина граници нема, со чук на железото мерка му зема.
Прикажи одговор

Кој го управува авионот во облаците горе? Не го плаши бескрајот на небесното море!
Прикажи одговор

Лекува болни, советува здрави и сето тоа со љубов го прави.
Прикажи одговор

Тој управува со тоа чудо што се движи по две шини лудо.
Прикажи одговор

Една мајка јато деца води, а ниедно живо не го роди.
Прикажи одговорАнкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?