|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Гатанки


Како срце чука, бие. Постојано време вие. По потреба ти се нуди и наутро да те буди На ѕид ил` на маса стои и секунди везден брои
Прикажи одговор

Лета, на невидлив коњ јава и по некој сантиметар во висина ти става
Прикажи одговор

Седум браќа лете растат и се зголемуваат, а пак зиме да се чудиш - тие се смалуваат
Прикажи одговор

Таква мајка нигде нема - 12 деца роди за 365 дена!
Прикажи одговор

Црно живо поточе, по земјата тече, црно живо синџирче, по ѕидот се влече.
Прикажи одговор

По ќошиња нишки преде, лулашка си плете, ама штом ќе дојде мама веднаш ќе ја смете.
Прикажи одговор

Со два чифта крилја фини и големи очи сини, долги нозе на три ката прескокнува по три ата. Во роеви штом ќе дојде, родот богат в неврат појде.
Прикажи одговор

На свадба го канат, а пак ќотек јаде гласот му се слуша, којзнае до каде
Прикажи одговор

Мешиште надуено, в селата прочуено, гласој чудни шири, плаче но и свири.
Прикажи одговорАнкета

Кое овошје ви е омилено?
Jana9

Кое овошје ви е омилено?

Праска (24%)

Банана (7%)

Цреша (24%)

Јагода (14%)

Грозје (3%)

Лубеница (28%)


Број на сите гласови: 29

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!