|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Сиромаио и арно да речи, никој не го слуша

Автор: Редакција Рингераја | 22.8.2019
image

Приказни од Марко Цепенко

Екскурзија-колку е значајна за развојот на децата?

Автор: Редакција Рингераја | 30.1.2019
image

Сирото е она дете кое пораснало без да скине барем еден полски цвет, кое не играло слободно на зелената трева. Tоа нема никогаш да се развива и напредува со толкава свежина и осетливост како што е способна природата да влијае на човековата душа

Првата еко-библиотека за деца

Автор: Редакција Рингераја | 26.11.2018
image

„My Tree House“ е прва библиотека во светот која ги користи принципите на зелениот еко дизајн во речиси секоја област. За да се создаде ова еко-искуство, зелените градежни материјали се максимално искористени

Детско лето

Автор: Редакција Рингераја | 27.7.2014
image

Детски песнички

Летниот распуст иде - среќно летото да ви биде!

Автор: Редакција Рингераја | 23.6.2013
image

Учебната година полека но сигурно се дотркала до крајот. Летото ширум ги отвори своите врати, канејќи не да уживаме во природните убавини...

Од нива до трпеза

Автор: Редакција Рингераја | 25.5.2013
image

Како се прави лебот?

На првиот час

Автор: Редакција Рингераја | 28.8.2013
image

Детски песнички

Дневникот на Дедо Мраз

Автор: Киро Донев | 18.12.2011
image

Можеби сте знаеле, а можеби и не. Но што ќе ви кажам сега, вистина е се!

Снежана и седумте џуџиња (аудио)

Автор: НУ Универзитетска библиотека „Св.Климент Охридски“ | 19.6.2011
image

Драги дечиња, слушнете ја приказната за Снежана и седумте џуџиња!

Исполнето ветување - награда летување!

Автор: Киро Донев | 12.6.2011
image

Мај на својот ѓердан последниот ден го нанижува...Јуни е на прагот. Крајот на учебната година се приближува.

СТРАНА 1 ОД 4


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?