|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

PSE?

Автор: Redaksia Ringeraja | 31.7.2015
image

Kenge per femije

ОЗНАКИ:

TREGIMI I GJYSHES

Автор: Redaksia Ringeraja | 31.7.2015
image

Kenge per femije

ОЗНАКИ:

PINOKU

Автор: Redaksia Ringeraja | 31.7.2015
image

Kenge per femije

ОЗНАКИ:

Pakesoni televizorin, shtoni lojerat fizike

Автор: Redaksia Ringeraja | 29.7.2015
image

Femijet e diteve te sotme fatkeqesisht pjesen me te madhe te kohes e kalojne para kompjuterit, televizorit apo internetit. Ata preferojne te qendrojne vetem ne vend se te luajne me shoket e tyre

Infeksionet e veshit te femijet

Автор: Redaksia Ringeraja | 29.7.2015
image

Femijet jane grupi me i prekur nga infeksionet e veshit, dhe nga tre prekje te gripit apo ftohjes, dy prej tyre shkaktojne edhe infeksione veshi

Fotografi qe pasqyrojne pjese nga kultura

Автор: Redaksia Ringeraja | 29.7.2015
image

Fotografi qe pasqyrojne pjese nga kultura dhe tradita shqiptare

Falja e namazit te Bajramit

Автор: Redaksia Ringeraja | 29.7.2015
image

Pejgamberi a. s. e kishte bere zakon qe namazin e Bajramit mos ta fale ne xhamine e tij, por ne hapesire te hapur, ate qe e quajme namaz-xhah apo musal-le. Kjo praktike ishte sunnet

ОЗНАКИ:

C’eshte Bajrami?

Автор: Redaksia Ringeraja | 29.7.2015
image

Muslimanet kane dy festa, dy bajrame, Bajramin e Ramazanit dhe Bajramin e Kurbanit. Kete qarte e ka theksuar Muhammedi a.s. ne nje hadith te tij

Kufizo kohen per televizorin

Автор: Redaksia Ringeraja | 28.7.2015
image

Studimet e fundit rekomandojne ndalimin e televizionit per femijet nen 2 vjec, por shumica e prinderve tolerojne shikin e programeve ne orare te caktuara

ОЗНАКИ:

Si funksionon imagjinata e femijes tende

Автор: Redaksia Ringeraja | 28.7.2015
image

Mund te jete e veshtire te kuptoni se cfare po mendon femija juaj, per shkak se aftesite verbale te femijes suaj nuk jane aq mire te zhvilluara

СТРАНА 1 ОД 6


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?