|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Kenge per femije
Клучни зборови:

image
/11


 

Pse ashtu e pse kështu

Pse atje e pse këtu

Pse këtu e pse atje

Pse  pse pse pse


Vajza ime dhe dy djemtë

Nuk më lënë hiç të qetë

Për çdo gjë ata më pyesin

Saqë mbytem krejt në djersë

Pse pse pse pse?  

 

Ref. Për gjithçka

duan të dinë,

për thërimet, gjithësinë,

për Saturnin

dhe për bleten

për levrekun

dhe raketen

për  dy këmbët e patokut

për mustaqete maçokut

për banorët e saturnit

 

II. Pse ashtu e pse kështu

Pse atje e pse këtu

Pse këtu e pse atje

Pse pse pse pse

 

Seç i  mblodha gjithë sepsetë

Për Valbonen dhe dy djemtë

Për të gjitha që them unë

Ata ndoshta s’i pëlqejnë

Pse pse pse pse?

 

Për përrallat para gjumit

Pse pse pse pse?

Dhe për bishtin e majmunit

Dhe për bishtin e majmunit

 

Проектот Детско Катче на албански јазик е реализиран со финансиска поддршка од

1

 

Лав и глушец
Детско катче
4
Мравка и гулаб
Детско катче
4
Дојде есен мила
Детски песнички
4
Брзозборки од Прилепско
Брзозборки
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета


gabriela 02

Dali ja sakate vasata svekrva?

Da (46%)

Ne (35%)

Glumam deka ja sakam (19%)


Број на сите гласови: 149

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!