|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Подароци за Европскиот Ден на Јазиците

Редакција Рингераја, 25.9.2012
26. Септември е денот на европските јазици. Во таа чест Рингераја во соработка со Британски совет Ви подаруваат подароци за Вашите деца.

image
/11


 

Секоја година на 26. Септември, насекаде низ Европа на различни начини се прославува Европскиот ден на јазиците.

По тој повод Британски совет на 10 Рингераја корисници ќе им подари пакет подароци за нивните дечиња.

 

Како до подарок?

Едноставно! Се што треба да направите е да се регистрирате како родители на веб страната за учење на англиски јазик Learn English Kids. Регистрацијата може да ја направите со клик ТУКА. После регистрација напишете ни го во коментар на овој текст Вашето корисничко име. За првите 10 корисници кои ќе се регистрираат и ќе го впишат корисничкото име под кое се регистрирале следуваат пакет подароци.

Играта на подароци се реализира во период од 26.09 (10h) до 28.09 (14h).

 

Кои можности се нудат за родителите?

Како регистриран корисник на Learn English Kids, имате можност да му помогнете на Вашето дете да го изучува англискиот јазик од дома секојдневно. Овозможени Ви се следниве содржини:

- Прегледување и симнување на разни прирачници за помош на децата при учење на англиски јазик;

- Видео содржини за помош на децата при учење на англиски јазик;

- Разни игри, приказни, цртежи со кои може да се забавуваат Вашите деца и истовремено да го учат англискиот јазик;

- Форум преку кој родителите може да разменуваат искуства како да им помогнат на децата при изучување на Англискиот јазик;

- Курсеви за учење на англиски кои се достапни во Ваша близина.

 

Кои подароци ќе ги добиете?

Учествувајте во играта и добијте пакет подароци за Вашите деца брендирани со логото на Британски совет и најпознатата веб страна за деца за учење на англиски јазик: Learn English Kids

 

slika britanski

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Обраќање на Дедо Мраз
Драги деца, девојчиња и момчиња од целиот свет!
3
Песнички за Божиќ и Нова Година
Песничките на Twins
3
Дојди, дојди Дедо Мраз
Новогодишни песнички
3
На гости кај месец мај
Детски песнички
3
Анкета

IMINJA
Evgenija D

KOI SE PUBAVI IMINJA

ALEKSANDAR (80%)

ALEKSANDRA (20%)


Број на сите гласови: 10

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!