|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Малите рачиња играат и плескаат

Детско катче, 30.9.2010
Детско катче

image
/11


1. Тапшин тапшин


Мајката плеска со рацете и пее

 

Тапшин тапшин танана

усвилена марама

у марами шеќера

за ..... слатка вечера

(на празното место додавате име на детето)

 

2. Цици цици зајаче


Мајката со палецот и показалецот ја штипнува другата рака, ги движи двете раце горе-долу и пее

 

Цици цици зајаче

дур да дојди другото

да ти шепни в увото.

Шеп, шеп, шеп

да си најдиш чоколадце в џеб

Малите рачиња играат
Детско катче
2
Слатки слатки песнички
Песни за најмалите
2
Зборувај ми, мила мамо
Песнички за најмалите
2
Ало, амбуланта
Песнички за најмалите
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

.
Jana9

Ime

Jakov (100%)

Josif (0%)

Jovan (0%)

Jane (0%)

Jovica (0%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!