|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Слатки слатки песнички

Детско катче, 21.8.2011
Песни за најмалите

image
/11


 

 

 

БОНБОНЧЕ


Така си убаво завиткано
правено толку вешто
па не знам дали си за гледање
или за друго нешто.

Бегај од тоа, вели мајка ми
не јади слатки тајни
тие за забите се опасни
јади бисквити чајни.

Бонбонче, бон-бон-бонбонче
те гледам, гледам и се мислам
Бонбонче, бон-бон-бонбонче
не ќе издржам и ќе те грицнам.

Бонбонче, бон-бон-бонбонче
те гледам, гледам и се плашам
Бонбонче, бон-бон-бонбонче
треба мама после да ја лажам.

 

 

Празник на мама

Денеска сум среќна
празник е на мама,
што да и дарам
не знам ни јас сама.

Ќе и дарам букет,
букет лични ружи,
здравје и среќа
вечно да ја служи.

Силно ќе ја гушнам,
ќе и речам вака:
Мила моја мамо
јас многу те сакам.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Гавран и лисица
Детско катче
3
Македонски народни носии
Црвената боја и бојата на виното се бои на земјата и плодноста, додека златната боја е боја на боговите (небото)Затоа на...
3
Cilat jane lojera edukative per vajzat
Lojerat jane per femijet te mesuarit dhe komponentin arsimor te te gjithe periudhes se tyre ne rritje deri. Ato ndihmojn...
3
Малите рачиња играат
Детско катче
2
Анкета

Koe ime e poubavo
Blue Glow

Vaset_o ceneto mislenje ringerajki

Ana (24%)

Anja (18%)

Mia (18%)

Jana (31%)

Sandra (8%)


Број на сите гласови: 147

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!