|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Гатанки


Бела погача на ѓерамиди висит
Прикажи одговор

Бел пес на ѓерамиди лежит?
Прикажи одговор

Бела Рада по рид паси?
Прикажи одговор

Баба мочна, дедо ја затна?
Прикажи одговор

Бабина кучка за рака ме касна?
Прикажи одговор

Ако сум мала ама цело село облечуам?
Прикажи одговор

Бели правци в гора пасат?
Прикажи одговор

Бесна кучка в гора лае?
Прикажи одговор

Бунаро од платно, ортомата дрвена, коата земјана, пушти `а во бунарот, извај горчило?
Прикажи одговорАнкета

Снег
predrag

Го сакате ли снегот?

да, секогаш (46%)

да, додека паѓа (29%)

не, кога ќе се направи каша (17%)

не, никогаш (8%)


Број на сите гласови: 103

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!