|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Сиромаио и арно да речи, никој не го слуша

Автор: Редакција Рингераја | 22.8.2019
image

Приказни од Марко Цепенко

Снежана и седумте џуџиња (аудио)

Автор: НУ Универзитетска библиотека „Св.Климент Охридски“ | 19.6.2011
image

Драги дечиња, слушнете ја приказната за Снежана и седумте џуџиња!

image

Македонски народни приказни

image

Македонски народни приказни

Итар Пејо и стариот арамија

Автор: Детско катче | 19.9.2010
image

Македонски народни приказни

Итар Пејо, попот и алвата

Автор: Детско катче | 5.9.2010
image

Македонски народни приказни

Итар Пејо и селаните риболовци

Автор: Детско катче | 29.8.2010
image

Македонски народни приказни

Крал Волкашин и Марко Крале

Автор: Детско катче | 15.8.2010
image

Македонски народни приказни

Кога дедо одел на училиште

Автор: Детско катче | 1.9.2021
image

Волшебни приказни

Волшебната белезица

Автор: Детско катче | 28.8.2011
image

Волшебни приказни

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?