|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

14 години од смртта на Тоше Проески

Автор: Редакција Рингераја | 16.10.2021
image

Денес се навршуваат 14 години откако македонскиот пејач Тоше Проески загина во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка. Балканскиот Елвис Присли, како што го нарекоа BBC News, не напушти на 26 -годишна возраст, оставајќи неизбришлива трага како човек

Видео: Документарен филм за Тоше Проески

Автор: Редакција Рингераја | 8.2.2015
image

Шест часа до небото е документарниот филм за Тоше Проески, кој вчера премиерно беше емитуван на програмата на „Ал Џезира Балканс“. Погледнете го

„Ова не е крај“ - промовирана книгата за Тоше!

Автор: Редакција Рингераја | 25.1.2014
image

Во холот на хотелот Александар Палас денеска се одржа долгоочекуваната промоција на книгата „Ова не е крај“ посветена на ликот и делото на македонската поп икона Тоше Проески, кој на денешен ден требаше да наполни 33 години

Пет години од смртта на балканскиот ангел

Автор: Редакција Рингераја | 16.10.2012
image

Октомври е месец на тагата. Најдобриот македонски пејач Тоше Проески, кој загина на 16.октомври 2007 година, живее во срцата на своите најмили и големиот број на обожаватели ширум светот. Ангелот живее низ својата песна!

Обожавателка на Тоше од Тајван

Автор: Редакција Рингераја | 18.1.2012
image

Го сакавме во Македонија, го сакаше цел Балкан, а обожаватели Тоше имал дури и од Тајван!

Македонци за паметење: Блаже Конески

Автор: Wikipedia, free encyclopedia | 7.8.2011
image

Втемелувач на македонскиот литературен јазик

Борис Трајковски

Автор: Wikipedia, free encyclopedia | 22.10.2010
image

Трагично загинат претседател на Македонија

Киро Глигоров

Автор: Wikipedia, free encyclopedia | 2.1.2012
image

Првиот претседател на Република Македонија

Тоше, Рингераја ТЕ САКА !

Автор: Wikipedia, free encyclopedia | 25.1.2021
image

Среќен роденден ангелу наш!

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?