|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Боенка: Мапет бебиња

Автор: Редакција Рингераја | 7.7.2013
image

Обојте ги ликовите од Мапет Шоу

Боенка: Ѕвончица

Автор: Редакција Рингераја | 23.6.2013
image

Обојте ја Ѕвончица

Боенка: Дора истражува

Автор: Редакција Рингераја | 25.5.2013
image

Отпечати и обој

Велигденски боенки

Автор: Редакција Рингераја | 15.4.2012
image

Пилиња, зајачиња и јајце

Боенка: Убавицата и ѕверот

Автор: Редакција Рингераја | 25.3.2012
image

Обојте ги убавицата и ѕверот

Боенка: Пепа Прасе

Автор: Редакција Рингераја | 11.3.2012
image

Обојте ја Пепа Прасе

Боенка: Црвенкапа

Автор: Редакција Рингераја | 4.3.2012
image

Обојте за Црвенкапа

Боенка - Јаготка

Автор: Редакција Рингераја | 19.2.2012
image

Обои ја Јаготка

Боенка - Снежана и седумте џуџиња

Автор: Редакција Рингераја | 12.2.2012
image

Обои ја Снежана

Обои ги броевите по боја

Автор: Редакција Рингераја | 5.2.2012
image

Забава и учење во исто време. Отпечатете и обојте

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

vtora bremenost
dragana92

Sto bi napravile dokolku zabremenite ako vaset_o prvo bebe e pomalo od 1 godinka? Dali bi ja prodolzile bremenosta ili ne?

DA so radost (64%)

DA bidejki se plasam od abortus (4%)

NE (ne sum podgotvena za vtoro bebe tolku brzo) (14%)

Bi se sovetuvala so ginekolog (5%)

Bi se sovetuvala so soprugot (13%)


Број на сите гласови: 251

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!