|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Креативни проекти со есенски плодови

Автор: Редакција Рингераја | 6.10.2020
image

Покрај лисјата и шишарките, совршени есенски елементи за играње со деца се и желади, ореви, костени и лешници. Со нивна помош, можете да направите многу различни минијатурни фигури за играње

Активности за децата во време на карантин

Автор: Редакција Рингераја | 24.4.2020
image

Направете прекрасно пролетно дрво полно со пеперутки

Идеи за украсување на велигденски јајца

Автор: Редакција Рингераја | 27.4.2021
image

Погледнете некои идеи за тоа како да создадете оригинални и прекрасни велигденски јајца

Видео: Нацртај Дедо Мраз најлесно

Автор: Редакција Рингераја | 20.12.2018
image

Дедо Мраз се опишува како дебел, насмеан човек, со бела брада и мустаќи, кој носи црвено палто и панталони со бели краеви, црн колан и чизми. Обидете се да го нацртате лесно

Учиме да цртаме: Бебе

Автор: Редакција Рингераја | 25.5.2013
image

Научи како да нацрташ бебе

Научи да црташ: Hello kitty

Автор: Редакција Рингераја | 18.3.2012
image

Инструкции за цртање на славното маче Hello Kitty

image

Идеја за денешниот маскенбал. Розово цвеќенце

Научи да црташ: Птица

Автор: Редакција Рингераја | 19.2.2012
image

Инструкции за цртање птица

Научи да црташ: мече

Автор: Редакција Рингераја | 12.2.2012
image

Инструкции за цртање на мече

Научи да црташ: Мики Маус

Автор: Редакција Рингераја | 5.2.2012
image

Научете како да цртате Мики Маус

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?