|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Детски песнички

image
/11


 

 

Сега им е убаво на децата!

По патека итаат кон реката -

дружината трча ведра.

Радосни дни се тука,

весело детски срца чукаат!

 

Во веселба ширна, лесна,

многу здравје, па и песна.

Тука здив од живот и цвеќе -

од утро рано, па се до вечер.

 

Еден со друг - песни, сказни,

си смислуваат случки разни.

Па, есента штом ќе стаса -

сите в школо да се најдат

и часот тогаш не е мака!

 

Поздрав до летото
Со песна и игра летото да го поздравиме
3
Марко Крале и самовилското млеко
Македонски народни приказни
3
Идеи за украсување на велигденски јајца
Велигден се приближува и овој пат сте одлучиле да пробате некоја нова техника за декорација на јајца, со која ќе ги импр...
3
Малите рачиња играат и плескаат
Детско катче
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

zenski iminja
izabelicka

najubavo zensko ime

zuica (12%)

nargarita (0%)

teodora (38%)

ilina (50%)


Број на сите гласови: 8

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!