|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Детски песнички

image
/11


 

 

Летото е најубавото

годишно време.

Тоа секој од нас

добро го знае...

Но и тоа си има една

лоша мана,

многу кратко за нас

децата трае!

 

Сал што ќе не собере

за играње

крај убавите песочни

плажи,

среде игра ќе не прекине

велејќи:

Пу, пу, доста беше,

не важи!

 

Сите во училиште,

септември ве вика

мене ми истекоа дните...

во битка за нови знаења

ѕвончето ве вика сите!

 

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Боенка: Пепа Прасе
Обојте ја Пепа Прасе
4
Скржавец
Детско катче
3
Малите рачиња играат и плескаат
Детско катче
2
Слатки слатки песнички
Песни за најмалите
2
Анкета

машко име
new york

име за нашето бебе

Мартин (27%)

Иван (27%)

Андреј (46%)


Број на сите гласови: 226

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!