|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Го искачија Триглав на неполни две години

Автор: Редакција Рингераја | 6.8.2017
image

На неполни две години близначките Ана и Ања го искачија Триглав

10 незаборавни спомени од детството

Автор: Редакција Рингераја | 22.2.2017
image

Што е првото нешто на кое се сеќавате кога станува збор за детството? Сигурно и вие имате непроценливо богатство од десетина незаборавни спомени кои ви се навраќаат со насмевка и носталгија кон минатото

Др. Комаровски: Зачувајте го имунитетот кај децата

Автор: Редакција Рингераја | 22.11.2016
image

Нашата јавност е од неодамна запозната со Др. Комаровски, педијатар од Харков, кој ги едуцира родителите на територијата на бивша СССР. Темите кои ги обработува се разновидни, од уредување на домот, детски болести, животни ситуации, до удар на гром

Зошто децата треба да си играат во кал?

Автор: Редакција Рингераја | 7.6.2016
image

Надвор од аголот на моето око, ја забележав ќерка ми како со чевлите гази во кал. Две спротивставени слики трепнаа во мојот ум – како јас преморена ја бањам ќерка ми кога целата е во кал и нејзиното среќно, калливо лице

ОЗНАКИ:

Превенција на дебелеење кај децата

Автор: Редакција Рингераја | 28.3.2016
image

Зошто прекумерната телесна тежина кај децата се смета за здравствен проблем? Што можете како родител да направите за да се спречи прекумерна телесна тежина кај Вашето дете?

Денес поддржете ги лицата со Даунов синдром

Автор: Редакција Рингераја | 21.3.2015
image

Денес е Светскиот ден на лицата со Даунов синдром. Денес облечете шарени чорапи и поддржете ги лицата со Даунов синдром

Престанете да го уништувате вашиот имунитет

Автор: Редакција Рингераја | 4.2.2015
image

Дали често сте болни? Ако сте, голема е веројатноста вашиот имунолошки систем да е ослабен. Силниот имунолошки состав е важен за превенција од болести. Не сме сите родени со јак имунитет, но постојат начини тој да се зајакне

Децата во добра физичка форма се поинтелегентни?!

Автор: Редакција Рингераја | 29.12.2014
image

Старата изрека "во здраво тело здрав дух", е докажано точна што се однесува до физичката форма на децата

Одиме на планина, на санкање и скијање!

Автор: Редакција Рингераја | 24.12.2013
image

Свежиот планински воздух го јакне имунитетот и им годи на децата и возрасните. Скијањето е забавен и малку потежок спорт, но и санкањето е доволно за снежните и зимските радости

Игри за поттик на интелегенцијата кај децата

Автор: Редакција Рингераја | 21.11.2013
image

Општо познато е дека периодот од раѓањето до седмата година е период на најинтензивен раст и развој на детето, како во физички, така и во интелектуален поглед

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Кое име е поубаво:
Antimona

Кое име е поубаво: