|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Престанете да го уништувате вашиот имунитет

Автор: Редакција Рингераја | 4.2.2015
image

Дали често сте болни? Ако сте, голема е веројатноста вашиот имунолошки систем да е ослабен. Силниот имунолошки состав е важен за превенција од болести. Не сме сите родени со јак имунитет, но постојат начини тој да се зајакне

Децата во добра физичка форма се поинтелегентни?!

Автор: Редакција Рингераја | 29.12.2014
image

Старата изрека "во здраво тело здрав дух", е докажано точна што се однесува до физичката форма на децата

Одиме на планина, на санкање и скијање!

Автор: Редакција Рингераја | 24.12.2013
image

Свежиот планински воздух го јакне имунитетот и им годи на децата и возрасните. Скијањето е забавен и малку потежок спорт, но и санкањето е доволно за снежните и зимските радости

Игри за поттик на интелегенцијата кај децата

Автор: Редакција Рингераја | 21.11.2013
image

Општо познато е дека периодот од раѓањето до седмата година е период на најинтензивен раст и развој на детето, како во физички, така и во интелектуален поглед

Научете го детето да плива

Автор: Редакција Рингераја | 13.6.2012
image

Летото е вистинска можност да го научите своето претшколско дете да плива. Првиот чекор е привикнување на детето на водата

Правила на безбедност при пливање

Автор: Редакција Рингераја | 5.7.2011
image

Почна сезоната на летни одмори, која е за многу деца највеселиот период од годината. Без оглед дали се капат во езеро, река, море или на базен, потребно е да се потсетиме на сите можни опасности и да ги предупредиме децата на безбедносни мерки.

image

Иако е зима и е ладно не значи дека сонцето неможе да ја оштети нашата кожа, советува новата студија за ултравиолетовото зрачење и однесувањето на скијачите.

image

Алтернативната метода за лекување на депресија, т.н. еко-терапијата се почесто ја препорачуваат и лекарите-специјалисти. Еко-терапија е всушност прошетка или работење во природа.

Календар на детски развој

Автор: Редакција Рингераја | 6.10.2010
image

Ново на Рингераја !

Јога за деца

Автор: Редакција Рингераја | 3.6.2010
image

Децата исто како и возрасните се изложени на стрес и затоа пожелно е навреме да учат како да се справуваат со него. Рингераја во соработка со „Ксантика“ организира бесплатни забавни и едукативни вежби за дечињата од домот „11. Октомври“.

СТРАНА 2 ОД 3


Анкета

bebinja
lady_mkd

ima za tvoeto novorodence ako e devojce??

klaudija (12%)

violeta (4%)

marijana (16%)

marlena (5%)

klara (47%)

glorija (14%)


Број на сите гласови: 97

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!