|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Светлечки велигденски јајца

Редакција Рингераја, 11.4.2012
Нека Вашите велигденски јајца блескаат. Декорирајте ги со светлечки прав и создадете спектар на бои, на само едно велигденско јајце

image
/11


 

 

Ставете од светлечкиот прав во стаклен сад. Намачкајте го свареното и изладено јајце со лепило. Ставете го во стаклениот сад со светлечки прав и прекријте го. Не се плашете да додадете и повеќе прав. Оставете го јајцето на хартија.

 

eggs

 

Проверете дали правот е залепен за површината на јајцето. Доколку не е, повторете ја постапката со повторно нанесување на лепило. Не заборавајте да ја повторите оваа постапка со различни големини на јајца и во различни бои.

 

eggs1

 

Крајниот резултат ќе бидат фантастично украсени велигденски јајца, совршени за празникот.

 

eggs2

 

Конечно, сместете ги своите дела во стаклен сад и украсете ја велигденската маса.

 

 

Прочитајте уште:

Јајца украсени со парчиња од салфетки

Започна Страсната седмица

Симболика на црвеното јајце

Симболите на Велигден

 Бојадисување на јајцата со природни бои

 Совети за спречување на пукање на јајцата

Необични светлечки Велигденски јајца

Магичен Велигден


Табела за раст на деца
Постои табела која може да ви помогне да утврдите дали детето нормално расте и се развива според тоа на која возраст е в...
6
Тодор Гечевски: Се радувам на секој збор н...
За еден родител најтешко е ако не може да му помогне на своето дете, вели ко­шар­кар­ска­та ѕвезда Тодор Гечевски, кој в...
4
Интересен жирафа ролат
Направете го за децата. Ќе уживаат јадејќи го!
4
Што е тоа аутизам?
Аутизмот предизвикува децата да го доживуваат светот поинаку, од повеќето други деца. Нив им е тешко да разговараат со д...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

poragaj!!!!
lukas

ve molam kazete mi mnogu mi e strav za poragaj a denot mi se blizi samo na toa mislam,se mislam dali da odam na carski,so velite?a mnogu se plasam zaradi psihata mi se cini ke odlepam...ve molam komentirajte!!!

carski rez? (20%)

priroden poragaj? (59%)

da osatavam samo da si donesi? (20%)


Број на сите гласови: 128

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!