|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Бомед -здравје од природата и имунитет за сите возрасти

Бомед, 22.9.2020
Помеѓу даровите кои природата му ги нуди на човекот како здрава храна се пчелните производи на кои од секогаш им припаѓало почесно место, затоа што претставуваат вистинска ризница на драгоцени лековито-профилкатички состојки
Клучни зборови:

image
/11


 

Живееме во време кога агресијата врз човековото здравје е се по честа. Дури ни земјите со најмоќна економоја и најмодерна медицина веќе не се во можност да обезбедат успешна здравствена заштита на населението.
Во светот постојано расте бројот на поборниците кои го застапуваат мислењето дека проблемот на зачувувањето на човековото здравје се решава со помош на природен начин на живеење, исхрана и лекување.
Помеѓу даровите кои природата му ги нуди на човекот како здрава храна се пчелните производи на кои од секогаш им припаѓало почесно место, затоа што претставуваат вистинска ризница на драгоцени лековито-профилкатички состојки кои се основа на човековото здравје.
Пчелните производи во себе содржат непроценливо важни витамини и минерали.
1
Основна цел на Бомед е користејќи разновидна литература и лични искуства од долгогодишната пракса, да овозможиме појасен и прегледен увид во разновидната содржина и повеќекратните корисни својства на пчелните производи. 
Со гордост може да кажеме дека последниве неколку години значајно е зголемен бројот на корисници каде пчелните производи се користат како превентива и како природни лекови кај одредени заболувања, а и како многу значајна поддршка во лекувањето на заболувањата каде основниот збор го има официјалната медицина, за што се почесто добиваме пораки од наши задоволни корисници кои успеале да решат здравствен проблем.
Овој период, со оглед на целата ситуација и вирусите и настинките кои се чести во периодот кој следи, најбарани се производите за имунитет.
Она што е најчест избор на мајките за имунитетот на своите деца се миксот со млеч, миксот со прополис, спрејот за уста и спрејот за нос, а за возрасни и миксот со мед, млеч и полен. Комбинирањето на овие производи помага за подигање и одржување на имунитетот, штити од можни бактериски, вирусни, габични и др. инфекции,  помага за побрзо справување со секаков вид инфекции.
Она на кое сме посебно горди е миксот со специјална намена кој го нарекуваме Happy mix. Тоа е микс од мед, млеч, полен и јаткасти плодови кој се покажа како многу ефикасен кај паровите кои се обидуваат да добијат принова.  Задоволството и среќата се огромни што можеме да кажеме дека овој микс има помогнато на многумина да станат родители и имаме над сто бебиња ширум Европа.
Дополнително, на нашите профили на ФБ и Инстаграм, се трудиме што повеќе да ги информираме нашите потрошувачи за најновите сознанија во истражувањата за бенефитите од пчелните производи кои литературата и стручните трудови ги нудат.
Ова е наш скромен обид да ги поттикнеме луѓето со помош на пчелните продукти, да бараме нови методи за заштита на здравјето.
Останете здрави и запомнете: храната е лек и лекот е храна.
Ваш Бомед

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Блог: Царски рез во време на корона
Блог на @_taseski.i_ мајка на Адам
7
И зборовите знаат да болат - втор дел
Детето има исти потреби како возрасните: Да се чувствува сигурно, сакано, почитувано, вредно за љубов, прифатено, способ...
4
Зошто семејството е добро за здравјето?
По коментарот на баба Ви дека веќе треба да сте во брак, или по забелешките на тетка Ви за Вашата тежина, лесно е да се ...
4
Трогателна фотосесија на татко и ќерка
Бен Нанри од Синсинати, Охајо, бил скршен од болка кога неговата сопруга починала од рак на белите дробови, но сила нашо...
4
Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?