|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

БЛОГОВИ

Блог: За баба ми, мојата карпа- облаче

Автор: Редакција Рингераја | 6.11.2021
image

Во пресрет на денот во кој сите имаме по некој залак посветен "за душа"

БЛОГОВИ

Блог: Зошто плачат мајките?

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 2.4.2021
image

@me_mother_of_three си ја отвори душата

image

Да се биде исполнет со живот е нешто. Да се биде бремена со малечкото чудо на науката и природата во стомакот е убаво. Да се изгуби бременоста е тажно. Чувството е обвиткано со многу емоции – вина, ништо, празнотија, болка, повлекување во темнина..

СЕ ЗА МАМИЧКА

Тагата не е депресија

Автор: www.zazdravje.com.mk | 22.11.2011
image

Сите понекогаш се чувствуваме тажно. Тагата е нормална емоција која може да го направи животот поинтересен. Многу од уметноста и поезијата е инспирирана од тагата и меланхолијата.

image

Соопштувањето на веста на Вашите деца дека се разведувате е еден од најтешките разговори што некогаш сте го имале. Но ако се справите добро тој разговор ќе Ве спаси од душевна болка на подолг рок.

ОДНОСИ ВО СЕМЕЈСТВОТО

Деца со тажно лице

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Неуспех на училиште, како причина за депресија: Некои деца тешко го преживуваат неуспехот на училиште и лесно ја губат самодовербата.

image

Какви се симптомите на постпородилната тага и постпородилната депресија? (англиско видео)

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Големината на градите по доењето.
пеперутка16

Дали вашите гради останале исти по доењето или се помали/поголеми од пред бременоста и доењето?