|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Како што напредува вашата бременост, количината на тежина што треба да ја носите се зголемува, но вашата рамка останува иста. Целиот напор на шетање со бебе во стомакот може да ви направи вистински болки во 'рбетот. Како да си помогнете?

image

Рингераја во соработка со успешната меѓународна спортска платформа „OnlineGym4me.com“, подготви посебна понуда за корисниците на порталот Рингераја

ФИТ ТРУДНИЦА/МАМА

Месец по месец вежбање во бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 29.10.2015
image

Негувањето здрав и фит начин на живот е многу важно, а е уште поважно кога очекувате бебе. Во текот на една вообичаена и здрава бременост не треба да престанете да...

image

Витката линија во главно зависи од два фактори: навиките на здрава исхрана и количината на телесна активност. Секое игнорирање на една од овие ставки, доведува до дебелеење – епидемија на 21. век

image

Доколку ја знаете вашата крвна група, тогаш ќе ви откриеме кои вежби се идеални за вашето тело и како да научите да одржите баланс со умот, а тоа да почне да се забележува и однадвор

image

Вежбите кои денес ќе ви ги презентираме на видеото подолу, се неверојатни за добивање на совршено обликуван и затегнат задник, точно она што ја прослави и познатата Ким Кардашијан

image

Стиснете play и борбата со целулитот може да започне ...

image

Целулитот често се нарекува проклетство на жените, бидејќи толку многу жени страдаат од вознемирувачката кора на портокал на колковите, нозете и бутот. За жал, премногу жени фрлаат илјадници долари на неефикасни третмани и бескорисни производи

image

Долгите периоди на седење покрај компјутерот или на работната маса се честа причина за појава на вкочанетост во рамената и вратот и повремено причина за појава на долногрбна болка. Изведувајте ги овие вежби неколку пати во денот...

image

Рамен стомак во домашни услови? Звучи неверојатно, но не е толку тешко да се постигне како што навидум изгледа

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

име за машко дете
macci

првото дете се вика лора

кристијан (24%)

дарио (36%)

филип (40%)


Број на сите гласови: 173

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!