|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

СОВЕТИ И ПРАШАЊА

Смоквата - лечи и подмладува

Автор: Редакција Рингераја | 22.8.2019
image

Смоквите со децении се користат во народната медицина, а нивната примена им се препорачува на оние што страдаат од покачен холестерол, бидејќи содржат повеќе влакна од кое било друго овошје или зеленчук

ИСХРАНА

Здрава храна - паметно дете?

Автор: Редакција Рингераја | 12.1.2016
image

Дали храната има влијание врз развојот на интелегенцијата кај детето?

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

10 минерали за добро здравје

Автор: Редакција Рингераја | 17.11.2015
image

Често еден микроелемент може да ни го подобри расположението, да го подигне имунитетот и да ни го забави стареењето. Важно е навреме да се разбере она што ни недостасува и како да надоместиме дефицитот

ИСХРАНА

Смоква – сочна, слатка и лековита

Автор: Редакција Рингераја | 2.9.2014
image

Било да е свежа или сушена, смоквата е богата со многубројни здрави фитонутритиенти, антиоксиданси и витамини

ЗДРАВО БЕБЕ/ДЕТЕ

Важни витамини во детската возраст

Автор: Редакција Рингераја | 27.3.2015
image

Витамините се супстанции кои влијаат врз животните процеси: раст, развој, размена на материите и физиолошка состојба на организмот. Затоа исхраната треба да обезбедува оптимална количина и баланс на примените витамини

image

Време е на настинки и вирози, па важно е да се подготвите и да го зајакнете имунитетот на Вашето дете

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Остеовитал

Автор: Кенди | 10.10.2011
image

За прв пат таблети со изофлавони - природната замена за естрогените

image

Свежо јаболко се препорачува да се јаде половина час предходно или неколку часа по оброкот. Јаболкото содржи голем процент вода, во која се стопени хранливите состојки и брзо се апсорбира

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Со минералите против болестите

Автор: Редакција Рингераја | 27.2.2011
image

Минералите учествуваат во многу биохемиски процеси, важни за нормалната работа и развој на организмот. Во најголем дел од случaите минералите ги добиваме преку секојдневната исхрана.

АКТИВНОСТИ НА ОТВОРЕНО

Живеј здраво

Автор: Др. Лилјана Ацева Андонова | 4.5.2010
image

Витамини и минерали за заштита на кожата

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Изберете го најубавото име:
Sasha24

Изберете го најубавото име:

Елена (0%)

Емилија (0%)

Теодора (100%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!