|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Смути со ананас, идеален за слабеење

Автор: Редакција Рингераја | 10.4.2018
image

За да бидеме во добра здравствена состојба и форма треба не само да внимаваме на начинот на исхрана, но и на тоа какви пијалаци консумираме. Во последно време сe повеќе посакувани стануваат корисните смутија

Оревите се клучни за губење на килограми?

Автор: Редакција Рингераја | 4.1.2018
image

Постои мислење дека оревите содржат многу маснотии, но едно ново истражување би можело да го промени тоа. Имено, храната богата со незаситени масти, какви што се наоѓаат токму во оревите, има исто или слично влијание на губењето на тежината

Како да консумираме помалку шеќер?

Автор: Редакција Рингераја | 12.6.2017
image

Шеќерот го подобрува вкусот на речиси сe. Проблемот е дека колку повеќе јадете шеќер, толку повеќе Ви се јаде...

Диета од 9 до 17 часот

Автор: Редакција Рингераја | 14.11.2016
image

Ова е диета за работен народ со која можете да изгубите три килограми за две недели

Дали е вегетаријанската исхрана здрава?

Автор: Редакција Рингераја | 27.10.2016
image

Благотворното делување на вегетаријанската исхрана е докажано во бројни научни студии. Ваквата исхрана е здравствено прифатлива и може да ги обезбеди сите потребни нутритиенти, но само ако е правилно испланирана

Лушпата од јајцето е вистинско богатство?

Автор: Редакција Рингераја | 21.10.2016
image

Кога ќе дознаете и зошто, никогаш повторно нема да ја фрлите...

Јапонски торти за слабеење

Автор: Редакција Рингераја | 4.10.2016
image

Ура! Информираните Јапонци го решија најголемиот проблем на нашето време - дисхармонијата меѓу љубовта на девојките кон колачите и нивната желба да бидат слаби

Аспарагус - тајно оружје за подобро здравје

Автор: Редакција Рингераја | 10.5.2016
image

Зошто овoj зеленчук е толку корисен и зошто е убаво понекогаш да ги вклучувате во своето мени? За сите придобивки од консумацијата на аспарагус, научете сега

Како ефективно да го исчистите организмот?

Автор: Редакција Рингераја | 3.5.2016
image

Пролетта е најсоодветно време за детокс на организмот. Таа "носи" со себе зеленчук, со богата содржина на витамини и минерали, кои значително придонесуваат во овој процес

Намалете го обемот на половината со овој пијалок

Автор: Редакција Рингераја | 14.3.2016
image

Замислете, за една недела сте на важен настан, а фустанот кој сакате да го облечете едвај се закопчува, а стомакот е далеку од совршена форма. Ви го предлагаме следниот напиток

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

Koe ime vi se dopaga?
anceMarko (49%)

Petar (51%)


Број на сите гласови: 116

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!