|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Секој родител посакува неговото дете да го достигне својот максимален креативен и интелектуален потенцијал. Факт е дека креативните лица се пофлексибилни, полесно ги совладуваат пречките и гледаат можности таму каде што другите гледаат проблеми

Дали децата боледуваат од недостаток на природа?

Автор: Редакција Рингераја | 3.5.2022
image

"Градските деца имаат една "дијагноза", а тоа е недостаток на природа" – вака го започна своето гостување во утринската програма на РТС Јован Мемедовиќ, автор и водител на емисијата "Сосем природно"

Четко во паркот на авиончето

Автор: Натусана | 13.5.2015
image

Игравме Пикадо заедно со Четко и учевме за здравите продукти

image

Сe што ќе ставиме во внатрешноста на нашето тело се рефлектира на нашата надворешност. Не заборавајте да пиете вода

Важни витамини во детската возраст

Автор: Редакција Рингераја | 6.9.2020
image

Витамините се супстанции кои влијаат врз животните процеси: раст, развој, размена на материите и физиолошка состојба на организмот. Затоа исхраната треба да обезбедува оптимална количина и баланс на примените витамини

Како да ги сочувате децата од болести?

Автор: Редакција Рингераја | 27.3.2015
image

Да се сочуваат децата здрави во тек на есенскиот и зимскиот период, не е лесна задача за родителите, особено ако децата посетуваат градинка или одат на училиште, каде се изложени на широк спектар на бактерии и вируси

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?