|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Шест најдобри вежби за трудници

Автор: Редакција Рингераја | 21.6.2020
image

Бременост! Мислиме дека ова е периодот каде што никој нема да ни замери што јадеме повеќе од вообичаено, некое кило плус нема да пречи, ќе мислиме отпосле на симнување на насобраната тежина. Сосема погрешна насока на размислување!

Со скокање на јаже до витко тело

Автор: Редакција Рингераја | 7.8.2018
image

Ви здодеа ли лентата за трчање и елиптичниот велосипед, а се уште ви се потребни кардио вежби? Сетете се на една од омилените детски игри, скокање на јаже!

Џенифер Лопез: Тајна вежба за совршен задник

Автор: Редакција Рингераја | 21.10.2021
image

Опсесијата со задникот на Џенифер Лопез трае веќе неколку години, а сите љубители на облините се во потрага за идеалната вежба со која ќе постигнат ист таков задник

Бесплатни вежби за нашите Рингерајки!

Автор: Редакција Рингераја | 7.6.2016
image

Рингераја во соработка со успешната меѓународна спортска платформа „OnlineGym4me.com“, подготви посебна понуда за корисниците на порталот Рингераја

Како жените и мажите се подготвуваат за лето?

Автор: Редакција Рингераја | 11.5.2016
image

Една народна мудрост гласи: Ако жената почнала да држи диета и да прави склекови, за два дена оди на море

Софи, која креваше тегови во бременост, се породи!

Автор: Редакција Рингераја | 2.11.2015
image

Софи Гидолин, австралијанскиот фитнес модел кој креваше тегови за време на бременоста со близнаци прими многу критики од страна на јавноста. Таа се породи и изгледа одлично!

Како да се вратите во форма после бременоста?

Автор: Редакција Рингераја | 2.11.2015
image

Една од најголемите грижи кои жените ги имаат во врска со нивното здравје после породувањето е дали некогаш ќе успеат да се вратат назад во форма. Немајте страв!

Месец по месец вежбање во бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 12.9.2023
image

Негувањето здрав и фит начин на живот е многу важно, а е уште поважно кога очекувате бебе. Во текот на една вообичаена и здрава бременост не треба да престанете да...

8 начини да преживеете зимска бременост

Автор: Редакција Рингераја | 22.10.2015
image

Дали се нервирате дека треба да се помине преку периодот на кашлици и настинки додека сте бремени престојната зимска сезона?

Кој тип на вежбање најмногу прилега во бременоста?

Автор: Редакција Рингераја | 6.10.2015
image

Бременост! Мислиме дека ова е периодот кога никој нема да ни замери што јадеме повеќе од вообичаено, некое кило плус нема да смета и ќе мислиме отпосле на симнување на насобраната тежина

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Фудбал. За кого навивате на ЕП 2024?
пеперутка16

За кого навивате на ЕП 2024?