|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Второ издание на HFW expo

Автор: HFW EXPO | 7.9.2016
image

Време е за враќање во форма! Летото полека ни заминува,па со завршувањето на сите летни активности кои ни го одвлекуваа вниманието време е во фокус да се стави градењето здрави животни навики. Затоа, со нетрпение го очекуваме викендот 23-25 септември

image

Овој септември, подгответе се за второто издание на Health, Fitness & Wellness Expo.Од 23-25 септември, во Хотел Александар Палас, по втор пат ќе се одржи најголемиотинтерактивен настан за ЗДРАВ ЖИВОТЕН СТИЛ.

Како да одберете спорт за вашето дете?

Автор: Редакција Рингераја | 8.10.2015
image

Како да му помогнете на вашето дете да одбере спорт во кој најдобро ќе ги огледа неговите потреби и интереси?

image

Факт е дека децата кои спортуваат добиваат многу бенефиции од физичката активност. Па затоа, не треба да пронаоѓате изговори за неактивноста на вашето дете

Исхрана за време на престој во планина

Автор: Редакција Рингераја | 3.7.2015
image

Лето е! Ако сте далеку од морето, знаете дека нема ништо што повеќе ќе ве разлади од прошетка во планината. За да биде исполнет вашиот поход, потребно ви е доста енергија. А на кој начин се надополнува таа? Преку храната, се разбира!

Погодна ли е јогата за деца?

Автор: Редакција Рингераја | 20.5.2015
image

Возрасните не се единствените кои се подложени на стрес. И децата се. Дознајте како можете да му помогнете на вашето дете да биде мирно и среќно со помош на јогата

Кои се придобивките од спортот?

Автор: Редакција Рингераја | 14.4.2015
image

Знаете ли дека спортот може да ви помогне да се чувствувате подобро? Правилното вежбање ќе ви обезбеди доволно енергија и дури може да го подобри вашето расположение

Јога – совршена хармонија на телото и умот

Автор: #СакамСпорт co Allga San | 7.4.2015
image

Зошто јога? Одговори на ова прашање има многу, но сите се сведуваат на еден едноставен одговор: затоа што јогата прави да се чувствуваш одлично - и телото, и умот, и духот

Зошто возењето велосипед е толку добро за Вас?

Автор: #СакамСпорт co Allga San | 7.4.2015
image

Без разлика дали сакате да се одржувате во форма, да се грижите за здравјето или за животната средина, да бидете економични, или пак едноставно уживате во него, дефинитивно возењето велосипед е една од најдобрите работи што било кога ќе ги направите!

image

Без разлика дали зборуваме за качување до врвот на Водно или околината на Берово, предизвик како Кораб или Солунска глава, или пак уживање во недопрената природа на мијачкиот крај, планинарењето е одличен начин да го поминеме денот во природа

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?