|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Најдобри спортови за деца од предшколска возраст

Автор: Редакција Рингераја | 2.4.2015
image

Децата треба да се воведуваат во спорт и здрав живот од најраното детство, бидејќи занимавањето со спорт не само што го подобрува здравјето туку ги учи децата на тимска работа и дисциплина. Еве кои се најдобри спортови за децата

Научете ги децата да пливаат уште како мали

Автор: Асс. Д-р. Дорица Шајбер | 27.3.2015
image

Пливањето е воедно и дружењето, користењето на слободното време, зајакнувањето на самодовербата, позитивно влијае и на психо-социјалниот и физичкиот развој на детето.

СТРАНА 2 ОД 2


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?