|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Интервју со Јасмина Трипуновски: Вежбајте!

Автор: Редакција Рингераја | 19.11.2020
image

Неодамна стана мајка и грижата околу новороденчето ти стана главна преокупација во животот. Но, едно нешто што сигурно те загрижува е - дали, кога и како да си го вратам телото во форма!?Ја имаме вистинската личност која ќе ти даде вистински насоки!

Како да се вратите во форма брзо по царскиот рез?

Автор: Редакција Рингераја | 28.8.2020
image

Не само што мускулите и лигаментите ќе страдаат за време на бременоста, но царскиот рез, исто така, ќе доведе до дополнителни промени во нив. Затоа, по оваа операција, треба да бидете внимателни и да изведувате само лесни вежби

Со вежбање до подобар сексуален живот

Автор: Редакција Рингераја | 7.9.2015
image

Видеото кое денес ви го претставуваме е кратко, но детално ќе ви објасни кои физички активности и вежби можат да го подобрат вашиот сексуален живот

Мама и јас вежбаме

Автор: karas4training | 5.6.2015
image

Инспирација... кој ако не бебушите

Ем фит ем домаќинка

Автор: karas4training | 13.5.2015
image

Стануваш, недела е.. се мислиш што да направиш попрво, да истрчаш и направиш тренинг, да го средиш детето или да зачистиш по дома. Александра Рожновска е пример како се игра симултанка на секое поле...

Забавни начини за топење на калориите

Автор: Редакција Рингераја | 5.5.2015
image

Пролетта и летото се двете најпогодни сезони во годината за симнување на килограми, бидејќи се идеални за вежбање на отворено

Вежби и совети за трудници

Автор: Редакција Рингераја | 2.4.2015
image

Бременоста и мајчинство, прекрасните периоди во животот на жената треба што повеќе да бидат исполнети со мир и спокојство, во што ќе придонесат различните активности за кои можеби досега сте немале време: шетање во природа, читање книги, вежбање

Бидете фит мајка - вежби за губење на килограмите

Автор: Редакција Рингераја | 27.3.2015
image

Се грижите за тоа како ќе изгледате после породувањето? Стравувате дека вашата линија ќе биде уништена, а со тоа и вашата самодоверба? Не очајувајте, ние имаме решение за вас

Динамични вежби за рамен стомак во домашни услови

Автор: Редакција Рингераја | 27.3.2015
image

Рамен стомак во домашни услови? Звучи неверојатно, но не е толку тешко да се постигне како што навидум изгледа

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Фудбал. За кого навивате на ЕП 2024?
пеперутка16

За кого навивате на ЕП 2024?