|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Како да одберете спорт за вашето дете?

Автор: Редакција Рингераја | 8.10.2015
image

Како да му помогнете на вашето дете да одбере спорт во кој најдобро ќе ги огледа неговите потреби и интереси?

image

Факт е дека децата кои спортуваат добиваат многу бенефиции од физичката активност. Па затоа, не треба да пронаоѓате изговори за неактивноста на вашето дете

Погодна ли е јогата за деца?

Автор: Редакција Рингераја | 20.5.2015
image

Возрасните не се единствените кои се подложени на стрес. И децата се. Дознајте како можете да му помогнете на вашето дете да биде мирно и среќно со помош на јогата

Најдобри спортови за деца од предшколска возраст

Автор: Редакција Рингераја | 2.4.2015
image

Децата треба да се воведуваат во спорт и здрав живот од најраното детство, бидејќи занимавањето со спорт не само што го подобрува здравјето туку ги учи децата на тимска работа и дисциплина. Еве кои се најдобри спортови за децата

Научете ги децата да пливаат уште како мали

Автор: Асс. Д-р. Дорица Шајбер | 27.3.2015
image

Пливањето е воедно и дружењето, користењето на слободното време, зајакнувањето на самодовербата, позитивно влијае и на психо-социјалниот и физичкиот развој на детето.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Фудбал. За кого навивате на ЕП 2024?
пеперутка16

За кого навивате на ЕП 2024?