|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Како да консумираме помалку шеќер?

Автор: Редакција Рингераја | 12.6.2017
image

Шеќерот го подобрува вкусот на речиси сe. Проблемот е дека колку повеќе јадете шеќер, толку повеќе Ви се јаде...

Диета од 9 до 17 часот

Автор: Редакција Рингераја | 14.11.2016
image

Ова е диета за работен народ со која можете да изгубите три килограми за две недели

Дали е вегетаријанската исхрана здрава?

Автор: Редакција Рингераја | 27.10.2016
image

Благотворното делување на вегетаријанската исхрана е докажано во бројни научни студии. Ваквата исхрана е здравствено прифатлива и може да ги обезбеди сите потребни нутритиенти, но само ако е правилно испланирана

Јапонски торти за слабеење

Автор: Редакција Рингераја | 4.10.2016
image

Ура! Информираните Јапонци го решија најголемиот проблем на нашето време - дисхармонијата меѓу љубовта на девојките кон колачите и нивната желба да бидат слаби

Аспарагус - тајно оружје за подобро здравје

Автор: Редакција Рингераја | 10.5.2016
image

Зошто овoj зеленчук е толку корисен и зошто е убаво понекогаш да ги вклучувате во своето мени? За сите придобивки од консумацијата на аспарагус, научете сега

Како ефективно да го исчистите организмот?

Автор: Редакција Рингераја | 3.5.2016
image

Пролетта е најсоодветно време за детокс на организмот. Таа "носи" со себе зеленчук, со богата содржина на витамини и минерали, кои значително придонесуваат во овој процес

Намалете го обемот на половината со овој пијалок

Автор: Редакција Рингераја | 14.3.2016
image

Замислете, за една недела сте на важен настан, а фустанот кој сакате да го облечете едвај се закопчува, а стомакот е далеку од совршена форма. Ви го предлагаме следниот напиток

7 магични билки за подобар имунитет

Автор: Даниел Трбогазов | 14.3.2016
image

Наместо веднаш да посегувате по апчиња кога ви е намален имунитетот, ние ви препорачуваме да пробате да го подобрите на природен начин и тоа преку користење на некои од следниве билки:

Карфиол или брокула - што е поздраво?

Автор: Редакција Рингераја | 4.4.2017
image

Карфиолот е често запоставен во фамилијата од зеленчуци, посебно од неговиот зелен роднина брокулата. Овој зеленчук навистина заслужува редовна конзумација во вашата диета, посебно зошто содржи импресивна палета на...

Најдобра храна при физичка активност

Автор: Редакција Рингераја | 30.9.2015
image

Доколку спортувате повеќе пати во текот на неделата, вам ви треба квалитетна храна која ќе го одржува нивото на вашата енергија во баланс

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

koe ime e poubavo ve molam pomognete mi
mama2*

pomos koe ime e poubavo

Anabela (40%)

Angela (60%)


Број на сите гласови: 137

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!