|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Ова е диета за работен народ со која можете да изгубите три килограми за две недели

image
/11


 

1 Придржувајте се до менито во текот на работното време две недели. Оброците можете да ги замените или да повторите некое омилено јадење, но внимавајте да биде разновидно.
2 Ако не ви се допаѓа некое јадење од дневното мени, можете да изберете друго, но внимавајте да има вкупно 200 калории за доручек и 300 за ручек.
3 Секој ден јадете салата или свеж исечкан зеленчук, кое можете да го зачините со ладно цеден оцет.
4 За вечера и за викенд, можете да си јадете што сакате, но смалете ги порциите или одберете поздрави варијанти.
5 За викендот, за доручек и ручек, можете да изберете нешто од работното мени.
6 Пијте најмалку осум чаши вода на ден. Можете да пиете кафе со немасно млеко и вештачки засладувач, билен или овошен чај, и лесни напитоци.

 

Мени

Понеделник


Доручек: 200 г лесен јогурт од јагоди, мала банана и мандарина.
Претпладневна ужина: Праска.
Ручек: Грозје, палачинка полнета со пилешко во сос од зеленчук.
Попладневна ужина: Интегрален тост со 1 лажица топено сирење, салата.

Вторник

Доручек: 30 г житарки со немасно млеко, јаболко.
Претпладневна ужина: Кришка диња.
Ручек: 220 г салата од туна, 70 г чоколадна пена, праска.
Попладневна ужина: Мешан свеж зеленчук, 3 лажици паштета.

Среда

Доручек: Енергетска плочка од житарки и јагоди, крушка.
Претпладневна ужина: Јаболко.
Ручек: Сендвич од интегрален леб, лосос и краставици, банана.
Попладневна ужина: 125 г лесен јогурт од боровинки.

Четврток

Доручек: 40 г мусли со овошје и немасно млеко, киви.
Претпладневна ужина: 15 јагоди.
Ручек: Салата од зеленчук и морски плодови, пакетче чипс, мандарина.
Попладневна ужина: Јаболко.

Петок

Доручек: Енергетска плочка од житарки и мед, 10 јагоди, киви.
Претпладневна ужина: Кришка диња.
Ручек: 200 г грав од конзерва, мал варен компир и салата.
Попладневна ужина: Чаша топло чоколадо.

Како да останете фит за време на бременоста?
За да имате што поубава бременост, продолжете со спроведување на здравите животни навики, со тоа што ќе ги прилагодите н...
3
Храна која треба да ја консумирате пред тр...
Сакате да го извлечете максимумот од вашиот тренинг? Јадете правилна храна пред да започнете со самиот тренинг
3
Дали децата боледуваат од недостаток на пр...
"Градските деца имаат една "дијагноза", а тоа е недостаток на природа" – вака го започна своето гостување во...
3
„СЕЛФИ“ – ПОСЛЕДНИОТ ЧЕКОР НА ПАТОТ ДО ЗДР...
Утре, сабота (04.07) со почеток во 19 часот во Градскиот парк во Скопје, ќе се одржи последната активност од кампањата „...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali nekoj ja sretnal svojata ljubov na Facebook?

Da (0%)

Ne (100%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!