|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Со почеток од 12 часот,оваа сабота во Градски парк (кај “Школка“) во Скопје,ќе се изведе детската претстава на отворено “Роденденска приказна“ на која се поканети сите дечиња и родители кои се расположени за дружење, забава и учење за здравите навики

image

„Патот до здрави заби“ – кампања што ги научи дечињата на важна здрава навика

image

Утре, сабота (04.07) со почеток во 19 часот во Градскиот парк во Скопје, ќе се одржи последната активност од кампањата „Патот до здрави заби“ каде дечињата, за кого беше наменета оваа кампања, ќе ги покажат резултатите од редовната нега на запчињата

image

Изминатава недела (28.06) во паркот кај езерата во Аеродром, главниот јунак на кампањата „Патот до здрави заби“, Четко Четковски, заедно со своите другарчиња ја состави роденденската сложувалка.

Креативна сложувaлка со Четко!

Автор: Натусана | 19.6.2015
image

ЗА ЗДРАВИ ЗАБИ И ДОБРИ НАВИКИ - Утре со почеток во 19 часот, во паркот на Езерата во населба Аеродром, дечињата ќе имаат можност да запловат во магичниот свет на фантазијата, и сите заедно ќе ги остварат своите креативни потенцијали

Четко и другарчињата куглаа

Автор: Натусана | 10.6.2015
image

Четко и другарчињата куглаа и ги уништија лошите бактерии -главниот лик Четко одигра уште една игра со своите другарчиња..

image

Скопје, 05.06.2015 – Децата и Четко Четковски, во рамки на кампањата „Патот кон здрави заби“ продолжуваат со учењето како да ги заштитат своите запчиња

image

Четко и другарчињата досега играа Кула и Пикадо, а во саботата (16.05) на Матка го покажаа и своето знаење за негата на запчињата. Присутните дечиња одговараа на прашања за здравите навики, хигиената и чувањето на забите

ЧЕТКО ПРАШУВА, ДРУЖИНАТА ОДГОВАРА

Автор: Натусана | 14.5.2015
image

Четко Четковски го продолжува едукативниот пат со дечињата. На преубавиот кањон Матка, во сабота 16.05.2015, од 12 до 14 часот, Четко ќе се дружи со децата во рамки на кампањата на Лакалут „Патот до здрави заби“

СО „ПИКАДО“ ДО ЗДРАВИ ЗАБИ

Автор: Натусана | 7.5.2015
image

Со играта „Пикадо“ продолжува кампањата „Патот до здрави заби“. Играта ќе се одржи во Паркот на Авиончето во населба Аеродром. Пикадо е втората игра преку која Четко...

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

кравјо млеко пред наполнета 1 год.
cucamaca

Дали би му дале на детето кравјо млеко пред да наполни 1 год.

да (59%)

не (41%)


Број на сите гласови: 54

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!